Звільнення і кримінальна відповідальність: як у Зеленського хочуть карати корупціонерів

245
Звільнення і кримінальна відповідальність: як у Зеленського хочуть карати корупціонерів - today.ua
Фото: planeta.press
Loading...

Верховна Рада України зупинилася в кроці від повернення відповідальності за незаконне збагачення чиновників і нардепів. Цю норму на початку року скасував Конституційний Суд України, викликавши тим самим невдоволення в західних партнерів і кредиторів.

Законопроект президента України Володимира Зеленського разом із кримінальною відповідальністю за незаконні активи (на суму понад 14,4 млн грн) передбачає їхню конфіскацію, якщо вартість майна на 1 млн грн і більше перевищує доходи держслужбовців.

Минулого тижня парламент 316 голосами підтримав у першому читанні законопроект №1031, який не просто відновлює кримінальну відповідальність за необґрунтовані активи нардепів і чиновників, але й передбачає їхню конфіскацію в межах цивільного процесу.

Голосування за законопроект у другому читанні, згідно з календарним планом на цей тиждень, повинно було відбутися сьогодні, 20 вересня. Але в четвер профільний антикорупційний комітет українського парламенту не встиг обговорити близько 300 поправок, які було подано до початкової редакції документа.

Тепер, якщо сьогодні комітет не збереться для розгляду проекту, його внесуть у зал для затвердження в цілому не раніше ніж через два тижні.

Проектом пропонується стягувати у цивільному порядку активи, незаконно отримані чиновником протягом чотирьох років до початку дії закону, якщо на момент набрання чинності закону ці активи перебували у власності чиновника або третіх осіб, які придбали їх за його вказівкою або за його гроші.

Нагадаємо, на початку червня 2019 року Верховна Рада провалила закон про незаконне збагачення.

“Не інвестує ні копійки”: СЕО Lifecell “наїхав” на Київстар
СЕО Lifecell Ісмет Язиджи заявив, що мобільний оператор “Київстар” не інвестував жодної копійки у впровадження мобільного інтернету в сільскій місцевості. Про це СЕО Lifecell сказав...
Запорізький автомобільний завод буде випускати кросовери
Запорізький автомобільний завод (ЗАЗ) може почати випускати кросовери Renault Arkana. Про це повідомляється на сторінці спільноти “Українські автомобілі” в Facebook. Як передає Autonews.ua, відповідний допис...
Xiaomi презентувала універсальну зарядку для всіх пристроїв: особливості та ціна
Китайська компанія Xiaomi анонсувала випуск універсального зарядного пристрою “3 в 1” для різних ґаджетів. Окрім функцій блока живлення потужністю 18 Вт новинка  отримала вбудований PowerBank...
“Зимові” субсидії: кому з українців потрібно заново подавати документи
З 1 жовтня українцям почали призначати й нараховувати так звані “зимові” субсидії. У правилах нарахування субсидій на опалювальний сезон 2019-2020 рр. практично нічого не змінилося,...