Звільнення і кримінальна відповідальність: як у Зеленського хочуть карати корупціонерів

Автор: Оксана Житнюк

Верховна Рада України зупинилася в кроці від повернення відповідальності за незаконне збагачення чиновників і нардепів. Цю норму на початку року скасував Конституційний Суд України, викликавши тим самим невдоволення в західних партнерів і кредиторів.

Звільнення і кримінальна відповідальність: як у Зеленського хочуть карати корупціонерів - today.ua
Фото: planeta.press

Законопроект президента України Володимира Зеленського разом із кримінальною відповідальністю за незаконні активи (на суму понад 14,4 млн грн) передбачає їхню конфіскацію, якщо вартість майна на 1 млн грн і більше перевищує доходи держслужбовців.

Минулого тижня парламент 316 голосами підтримав у першому читанні законопроект №1031, який не просто відновлює кримінальну відповідальність за необґрунтовані активи нардепів і чиновників, але й передбачає їхню конфіскацію в межах цивільного процесу.

Голосування за законопроект у другому читанні, згідно з календарним планом на цей тиждень, повинно було відбутися сьогодні, 20 вересня. Але в четвер профільний антикорупційний комітет українського парламенту не встиг обговорити близько 300 поправок, які було подано до початкової редакції документа.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Тепер, якщо сьогодні комітет не збереться для розгляду проекту, його внесуть у зал для затвердження в цілому не раніше ніж через два тижні.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Проектом пропонується стягувати у цивільному порядку активи, незаконно отримані чиновником протягом чотирьох років до початку дії закону, якщо на момент набрання чинності закону ці активи перебували у власності чиновника або третіх осіб, які придбали їх за його вказівкою або за його гроші.

Нагадаємо, на початку червня 2019 року Верховна Рада провалила закон про незаконне збагачення.

Головне