Зеленський закликав ЄС посилити санкції проти Росії

Україна продовжуватиме рух до Європейського Союзу, що стане гарантією незалежності української держави. Про це у Брюселі заявив президент Володимир Зеленський, повідомляє прес-служба АП.

Зеленський закликав ЄС посилити санкції проти Росії - today.ua

Глава держави повідомив, що серед своїх пріоритетних завдань він бачить протидію російській агресії та консолідацію міжнародної підтримки у боротьбі за незалежність та територіальну цілісність України.

Зеленський подякував президенту Європейської Ради Дональду Туску за підтримку України та закликав до подальшого посилення санкційного тиску на Росію.

Володимир Зеленський та Дональд Туск обговорили ситуацію щодо незаконно затриманих росіянами 24 військових моряків та напрямки роботи для їхнього звільнення.

Зі свого боку Президент Європейської Ради наголосив, що Євросоюз й надалі підтримуватиме суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України.

"Ми засуджуємо рішення Росії про надання російського громадянства українцям на Донбасі та мешканцям Криму. Це суперечить Мінським угодам", – наголосив Дональд Туск.

Окрім того, Євросоюз, який залишатиметься "найкращим другом і союзником" України, й надалі закликає Росію звільнити усіх незаконно затриманих українців.

Як раніше повідомляв Today.ua, у вівторок, 4 червня, в Брюсселі пройшла зустріч Володимира Зеленського та президента Європейської комісії Жана-Клода Юнкера, на якій глава держави подякував за особливу роль ЄС у стримуванні російської агресії.

Також у Брюсселі Володимир Зеленський спростував твердження про те, що Україна готується оголосити дефолт.

Зазначимо, що пропозиція олігарха Ігоря Коломойського оголосити в Україні дефолт отримала широкий резонанс.