Зеленський закликав релігійних діячів допомогти в боротьбі з коронавірусом: ситуація в країні критична

Автор: Марченко Любов

Президент Володимир Зеленський закликав релігійних діячів усіх конфесій допомогти в боротьбі з коронавірусом. Спеціально для цього президент організував зустріч з духовними лідерами суспільства різних віросповідань і конфесій.

Зеленський закликав релігійних діячів допомогти в боротьбі з коронавірусом: ситуація в країні критична - today.ua

Ситуація така: якщо добовий приріст нових хворих на COVID-19 перевищить 9,5 тисячі осіб, країна буде змушена знову піти на жорсткий карантин. Така чисельність хворих буде критичною для вітчизняної медицини. У лікарнях не вистачить ні ліжок, ні фахівців для виходжування такої кількості хворих. Але тоді економіка країни зупиниться, а цього ні в якому разі допускати не можна. Тому президент просить допомоги у духовенства.

"Критичною для медичної системи України ситуація стане, коли буде від 9500 щоденних заражень коронавірусом. Якщо мати більше 9500 інфікованих щодоби, ми будемо змушені запроваджувати жорсткий карантин. Але тоді зупиниться економіка нашої країни і буде дуже складно всім", - говорить президент.

Зеленський закликав релігійних діячів допомогти в боротьбі з коронавірусом: ситуація в країні критична Президент також підкреслив, що найважче переносять ковід люди у віці. Водночас, саме вони складають найчисленнішу категорію прихожан храмів.

Популярні зараз

З'явилася інформація про підвищення пенсії українцям віком від 65 років

В Україні незабаром з'являться нові гроші, - НБУ

Київська фірма “кинула“ 70 людей, обіцяючи доставити автомобілі із США

Українцям виділять додаткову допомогу ООН напередодні новорічних свят

Зеленський попросив релігійних лідерів допомогти в боротьбі з пандемією. Він просить організовувати службу в храмах таким чином, щоб можна було дотримати безпечну дистанцію між людьми, а ще краще - проводити її онлайн. Він також просить нагадувати парафіянам про існуючу небезпеку і необхідність дотримання санітарних норм.

"Ми можемо знизити кількість заражених і померлих, якщо зменшимо перебування громадян, особливо похилого віку, в місцях масового скупчення людей. Йдеться не тільки про церкви, а й про будь-які приміщення і заходи", - сказав Зеленський.

Представники Всеукраїнської ради церков і релігійних організація, які були присутні на зустрічі, в свою чергу, запевнили президента, що вони всіляко намагаються перешкодити поширенню небезпечної інфекції. Вони дотримувалися і далі дотримуватимуться карантинних вимог, до чого не втомлюються закликати й своїх прихожан.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім того, як розповіли представники духовенства, нині при деяких церквах, на волонтерських засадах активні молоді прихожани допомагають літнім людям. Вони закуповують і доставляють додому літнім продукти, щоб обмежити їм число контактів з небезпечним зовнішнім світом.

Нагадаємо, доктор Комаровський порадив, як можна з високою ймовірністю визначити у себе або у своїх домашніх коронавірус. Головна ознака, який відрізняє ковідного хворого - втрата нюху і смаку. Якщо людина не відчуває запахів, можна майже достовірно сказати, що у неї COVID-19.