Президент Володимир Зеленський звернувся до міжнародних партнерів України з проханням підтримати нашу країну в ситуації, яка зараз склалася через спірні рішення Конституційного суду.
Про це йдеться в його статті, опублікованій виданням Financial Times. Стаття має доволі промовисту назву - "Не можна дозволяти українським судам викидати антикорупційні досягнення". У ній йдеться про конституційну кризу, яка несподівано розверзлася в країні через скандальні рішення КСУ.
Як відомо, КСУ визнав неконституційним оприлюднення електронних декларацій чиновників, а також - кримінальну відповідальність за неправдиве декларування. Загалом, такий крок однозначно був оцінений як потужний відкат назад у боротьбі з корупцією - як всередині України, так і на міжнародній арені. Поповзли навіть чутки про те, що нібито Європа хоче забрати на цьому тлі в України безвіз, ну, або просто його призупинити.
Звичайно, якби таке сталося, це було би потужним іміджевим ударом по Зеленському та його рейтингу. Хоча кажуть, що процедура припинення безвізу доволі складна і за помахом пальця не робиться. Проте, ситуацією не міг не скористатися Петро Порошенко, який спить і бачить себе знову в кріслі на Банковій. Екс-гарант тут же почав обдзвонювати європейських партнерів за збереженими номерами і просити залишити Україні безвіз. Причому все це негайно було оприлюднено. Тепер, якщо безвіз залишать (а його, скоріш за все, ніхто й не чіпатиме), то Петро Олексійович це неодмінно запише собі в актив.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
У свою чергу, Офіс президента теж не став чекати, коли Порошенко остаточно перехопить ініціативу, а вніс законопроект щодо розпуску КСУ. І паралельно з'явилася ця стаття, в якій Зеленський звинуватив в ситуації з КСУ "російських маріонеток і деяких українських олігархів". Схоже, що нинішній гарант навчився успішно експлуатувати мантру свого попередника про "російський слід", зрозумівши її універсальність для всіх випадків.
"Вони виступають проти інтеграції в Євросоюз і НАТО, співпраці України з Міжнародним валютним фондом і суспільства, де діють правила, від яких виграють 99 відсотків, а не лише 1 відсоток", - охарактеризував президент в своїх статті тих, хто спровокував КСУ на таке непопулярне рішення.
Тому Зеленський звертається в своїй статті до міжнародних партнерів України з проханням не позбавляти її підтримки через нерозумні рішення Конституційного суду. Чи почують европейські партнери його прохання, невідомо. Тим більше, що Венеціанська комісія вже визнала протиправною спробу розпустити Конституційний суд. Тому ще хтозна, що для України виявиться більшим злом: такі от рішення КС, які ллють воду на млин корупції, чи розпуск КСУ.