Зеленський оголосив про відставку Олексія Резнікова з посади міністра оборони: президент назвав його наступника

Олексій Резніков більше не очолюватиме Міністерство оборони. Вже з початку нового тижня парламенту буде запропоновано затвердити нового міністра. Очевидно, військове відомство очолить Рустем Умеров, який зараз очолює Фонд держмайна.

Зеленський оголосив про відставку Олексія Резнікова з посади міністра оборони: президент назвав його наступника - today.ua

Про відставку Резнікова повідомив у своєму вечірньому зверненні президент Володимир Зеленський.

"Я вирішив провести заміну міністра оборони України. Олексій Резніков пройшов ці більш ніж 550 днів повномасштабної війни. Вважаю, що Міністерство потребує нових підходів та інших форматів взаємодії як із військовими, так і з суспільством в цілому", - заявив гарант.

Про корупційні скандали, якими було останнім часом оповите ім'я Олексія Резнікова, президент – ані пари з уст. Особиста причетність усе ще чинного глави Міноборони до яєчного, форменого, збройного та інших скандалів фактично наразі не доведена. Отже, незважаючи на настрої, що панують у суспільстві, президент не став їм потурати. Та очевидно, рівень токсичності чинного міністра став надто високим, аби намагатися зберегти його на посаді. Тому влада ухвалила таке кадрове рішення.

Зеленський оголосив про відставку Олексія Резнікова з посади міністра оборони: президент назвав його наступника

Втім, як спойлерив кількома днями раніше нардеп Ярослав Железняк, Олексія Резнікова трохи згодом відправлять на почесне заслання – послом у Великобританію. Якщо, звісно, в ході слідства не спливе його особиста причетність до махінацій у Міноборони. 

"За моєю інформацією, Резніков залишить пост Міністра оборони і згодом поїде послом у Великобританію. Якщо не буде ще гучних скандалів до цього часу", - повідомив Железняк.  

Стосовно ймовірного нового очільника Міноборони, Железняк зауважив, що той вже рік очолює ФДМУ і за цей час ще не потрапив у жоден скандал.

"Якраз буквально нещодавно у нього рік на посаді був. І прошу відмітити, рік без жодного скандалу і з рекордним результатом ФДМУ", - відзначив нардеп.

Власне, і сам президент просить депутатів підтримати запропоновану ним кандидатуру без зволікань. Адже в країні триває війна, і Міноборони не може бути без керманича.

"Верховна Рада України добре знає цю людину, і пан Умєров не потребує додаткових представлень. Очікую від парламенту підтримки цієї кандидатури", - заявив Володимир Зеленський.

Нагадаємо, аудит, який був проведений у Міноборони, підтвердив, що військове відомство справді купувало яйця по 17 гривень за штуку. Власне, цей "яєчний скандал" і став зворотним відліком для кар'єри Олексія Резнікова.