Президент України Володимир Зеленський спростовує твердження про те, що Україна готується оголосити дефолт, як це пропонував український олігарх Ігор Коломойський. Про це йдеться в мікроблозі Адміністрації президента Володимира Зеленського на сторінці в Twitter.
«Що стосується дефолту — це чутки. Це продумані акції, які не мають нічого спільного з моєю офіційною позицією», — про це Зеленський заявив на зустрічі з віце-президентом Єврокомісії Валдісом Домбровскісом у Брюсселі у вівторок, 4 червня.
Також припущення про можливий дефолт України спростував секретар РНБО Олександр Данилюк, за словами якого, невиконання Україною своїх зобов'язань за борговими інструментами є «дорогою в нікуди».
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Зазначимо, що пропозиція олігарха Ігоря Коломойського оголосити в Україні дефолт отримала широкий резонанс. Керівник відділу аналітики компанії Forex Club Андрій Шевчишин розповів про наслідки можливого дефолту для мільйонів простих громадян України. Він вважає, що загрожуючих передумов для дефолту немає. Золотовалютні резерви знаходяться на достатньому рівні, борг рефінансований.
— Україна має достатньо золотовалютних резервів, і загальні тенденції на сировинних ринках поки досить сприятливі для проходження виплат в 2019 році, – говорить Андрій Шевчишин. – У 2020 році ризики підвищуються, але ситуація залишиться повністю контрольованою, якщо Україна відновить співпрацю з МВФ і вийде на ринки позик через євробонди.
Аналітик вважає, що при дефолті неминуча девальвація гривні призведе до різкого стрибка інфляції при відсутності індексації зарплат. Значно зросте вартість комунальних послуг і проїзду в транспорті, оскільки газ і бензин є продуктами критичного імпорту. Зростання цін на пальне призведе до різкого стрибка цін на всі продукти, оскільки вони доставляються транспортом. Подорожчає вся техніка, автомобілі, імпортні продукти і ліки. Закордонний відпочинок стане недоступним для переважної більшості українців. Протягом 1,5 року ситуація може буде критично важкою, поки економіка України не почне виходити з кризи.