Зеленський призначив Головнокомандувача ЗСУ

1416
Зеленський призначив Головнокомандувача ЗСУ - today.ua

Новообраний президент Володимир Зеленський призначив Руслана Хомчака Головнокомандувачем Збройних сил України.

Відповідний указ №302/2019 оприлюднений на офіційному сайті глави держави.

Генералу Руслану Хомчаку 51 рік. Він родом з Рівного. Відомо, що закінчив Московське вище військове командне училище.

З початку російської агресії в 2014 році Руслан Хомчак став командувачем сектора «Південь», а влітку того ж року взяв на себе керівництво операцією в Іловайські. Хомчак був у числі тих груп військових, кому вдалося вийти з оточення під Иловайском.

З 2016 року Хомчак обіймав посаду начальника штабу — першого заступника командувача сухопутних військ Збройних сил України, пізніше виконував функції інспектора Міністерства оборони.

Також сьогодні, 21 травня, Президент України Володимир Зеленський указом № 304/2019 призначив главою Адміністрації президента свого радника з юридичних питань Андрія Богдана, який є юристом олігарха Ігоря Коломойського, який нещодавно повернувся в Україну.

Юрист Коломойського обіймав різні посади в уряді Миколи Азарова. Зокрема, він працював заступником міністра Кабінету міністрів — урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики. Згодом цю посаду скасували. У 2013 році Азаров повторно призначив Богдана уповноваженим Кабміну у сфері боротьби з корупцією.

У 2014 році Богдан намагався пройти у Верховну Раду за списками партії «Блок Петра Порошенка». У списку він обіймав 74-е місце, проте партія скасувала його реєстрацію як кандидата. У 2018 році Богдан спробував оскаржити це рішення в суді, однак суд у позові відмовив.

загрузка...