Зеленський може розпустити Раду до 14 червня

Автор: Міхєєнко Наталія

Володимир Зеленський може розпустити Верховну Раду до 14 червня 2019 року. Про це голова Окружного адміністративного суду Києва Павло Вовк повідомив на своїй сторінці у "Фейсбуці". Названа можлива дата інавгурації нового президента України Зеленського.

Зеленський може розпустити Раду до 14 червня  - today.ua

"На мою думку, президент України (Зеленський. - Авт.) має повноваження розпустити Верховну Раду в строк до 14 червня 2019 року", - заявив суддя Павло Вовк.

Суддя Вовк зазначив, що для визначення кінцевої дати "проаналізував чинне законодавство і провів елементарні математичні підрахунки".

Павло Вовк, спираючись на ч. 2 ст. 90 Конституції України, зазначив, що президент Зеленський має право достроково припинити повноваження Верховної Ради, якщо:

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

- протягом одного місяця у ВР не сформовано коаліцію депутатських фракцій;

- протягом 60 днів після відставки Кабінету міністрів не сформовано персональний склад уряду;

- протягом 30 днів однієї чергової сесії пленарні засідання не можуть розпочатися.

"Беручи до уваги призначення чергових виборів до ВРУ на 27 жовтня 2019 року, повноваження діючої ВРУ можуть тривати і до 16 грудня 2019 року (27 жовтня 2019 року + 20 днів на офіційне оприлюднення результатів виборів + 30 днів на відкриття першої сесії новообраної Ради)", - пояснив Вовк.

Таким чином, Вовк приходить до висновку, що повноваження парламенту будуть тривати ще 50 днів після дня виборів, що надає президентові право розпустити Верховну Раду до 16 червня 2019 року.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Раніше Володимир Зеленський розповів про свої перші кроки на посаді президента України.

«Ми збираємо велику команду… Ми будемо робити все, щоб припинити вогонь на Донбасі. Будемо готувати законопроекти, боротися з корупцією», — заявив Зеленський.