Закон про секс: як держава вирішила боротися із насильством

Автор: Лобанова Єлизавета

З 11 січня в Україні запрацює оновлений Кримінальний кодекс, до якого внесли правки щодо зґвалтування та насильства. Відтепер, за ґрати може потрапити навіть чоловік або дружина, якщо їхній партнер не дав згоди на інтимні стосунки.

Закон про секс: як держава вирішила боротися із насильством - today.ua

Закон покликаний вирішити проблему сексуального насильства у шлюбі, коли жінки навіть не сприймають примус до сексу, як порушення їхніх прав.

"У нас є така категорія жінок, які впевнені в тому, що, в принципі, сексуального насильства в шлюбі не існує. Якщо я жінка і я вийшла заміж - це мій безпосередній обов’язок. Неважливо, захочу я чи ні – чоловік зобов’язаний отримувати задоволення. Там перша робота, яка ведеться, це психологічна. Ми відкриваємо очі на те, що кожен має право погоджуватися на секс чи ні. Наша згода має бути добровільна", - розповіла директор департаменту національних гарячих ліній ГО "Ла Страда-Україна" Олена Кривуляк.

Якщо зараз в Україні притягнути до відповідальності за зґвалтування можна лише у разі, якщо до жертви застосовували погрози, силу або зловживали її безпорадним станом, то за новим законом будь-яка особа після інтиму може написати заяву, що не давала на це згоди.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

У поліції пояснюють, що насилля потрібно буде доводити слідчими діями – експертизами та показами свідків. Це дасть змогу уникнути зловживань та шантажу.

Щодо розписки на згоду про секс, то за словами юриста Анатолія Рибачка, така розписка не дасть ніякої гарантії.

"Розписка не гарантує згоди, і відсутність розписки не доводить того, що цієї згоди не було. Тотальний самоконтроль, в принципі, єдине, що  може убезпечити особу від того, що в подальшому може з нею статися у зв’язку з цими змінами", - вважає він.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Стаття 126-1 КК України передбачає кримінальну відповідальність за умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах. З 11 січня сексуальні дії, вчинені без добровільної згоди партнера будуть кваліфікуватися як зґвалтування або сексуальне насильство.

Раніше повідомлялося, що із сексуального рабства в Іспанії звільнили п‘ятьох українок.

Головне