Пожежа на атомній глибоководній станції АС-31 «Лошарік» у Баренцевому морі, в результаті якого загинули 14 моряків, могла статися через коротке замикання, диверсії або зовнішнього впливу.
На сьогоднішній день слідча комісії розглядає дві версії причин пожежі — це загорання в електричному щитку, яке призвело до пожежі і вибуху, а також диверсія. Результатів розслідування поки немає, і обидві версії попередні.
Також є інформація, що пожежу могло спровокувати «зіткнення з зовнішнім об'єктом», яке спричинило потрапляння води в акумуляторну батарею, її перегрів і вибух.
Точна кількість людей на «Лошаріку» в момент аварії не розкривається, проте відомо, що човен міг вмістити ще п'ятьох членів екіпажу.
Популярні зараз
В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання
Hyundai представив новий електричний кросовер IONIQ 9
«Даних про них немає і не буде з урахуванням секретності операції», — повідомляють ЗМІ.
Дивно, що підводники не скористалися портативними дихальними апаратами (ПДА) і ізолюючими протигазами, які дозволяють перебувати в задимленому просторі до 60 хвилин. Ймовірно, члени екіпажу не встигли скористатися засобами захисту через вибух.
Відомо, що 6 липня у Санкт-Петербурзі поховали 14 моряків, загиблих під час пожежі на глибоководному апараті. На закритій церемонії були присутні родичі, друзі, товариші по службі загиблих моряків, а також високопоставлені чини Міноборони РФ.
Раніше був оприлюднений список загиблих офіцерів на підводному човні «Лошарік».