Колишній начальник одного з департаментів Нацполіції організував схему незаконного збагачення шляхом продажу службової інформації. Полковник поліції разом зі спільниками тривалий час за грошову винагороду надавав конфіденційні відомості та безпосередній доступ до них колекторським конторам, мережі банківських установ та приватним підприємствам. Про це йдеться у повідомленні прес-служби НПУ.
Як виявилося, 47-річний офіцер на початку 2018 року вийшов на пенсію та налагодив схему незаконного збагачення, шляхом систематичного незаконного втручання у роботу автоматизованих систем МВС та НПУ та незаконного використання інформації з обмеженим доступом.
Володіючи професійними навичками в галузі комп’ютерних технологій та програмного забезпечення, чоловік залучив спеціалістів з числа співробітників НПУ, які здійснюють обслуговування автоматизованих відомчих баз.
Спільники надавали змогу здійснювати віддалене втручання до службових систем з метою незаконного отримання конфіденційних відомостей про громадян України за грошову винагороду.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Встановлено, що клієнтами та нелегальними користувачами службової інформації були персонал і працівники служби безпеки колекторських контор, великих приватних підприємств, банківських установ або будь-яка платоспроможна особа. Одних цікавили відомості при прийомі людей на роботу, інших адреси фактичного проживання кредиторів чи боржників, третіх – персональні дані працівників правоохоронних органів.
Для прикриття злочинної діяльності організатор групи відкрив фіктивне приватне підприємство у сфері надання телекомунікаційних послуг. Його колишній підлеглий, діючий співробітник НПУ, налагодив за місцем свого мешкання call-центр, де клієнти цілодобово, у телефонному режимі, отримували потрібну їм інформацію.
За отримані доходи екс-посадовець придбав у Києві 9 квартир, які він здає в оренду. Частина з них була куплена до виходу на пенсію, тобто витік конфіденційної інформації здійснювався ним і під час перебування на службі в органах.
Слідчі проведели 58 санкціонованих обшуків за місцем мешкання фігурантів, у службових кабінетах співробітників поліції, а також працівників банків, підприємств та контор. Вилучено різноманітну оргтехніку, сервер, мобільні телефони, копії документів, чорнову документацію, набої і кошти у вітчизняній та іноземній валюті.
https://www.youtube.com/watch?v=S2eoWKxnCvs
Готується оголошення підозри шести учасникам змови за ч.3 ст.28 (Вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ч.2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) та ч.2 ст.361-2 (Несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно- обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації) Кримінального кодексу України.
Нагадаємо, на Київщині поліцейського затримано на хабарі у розмірі 2 тисячі доларів, які той вимагав від місцевого мешканця за повернення вилученного авто.