З віком шкіра втрачає щільність: як повернути їй силу

З віком у кожної людини на обличчі з’являються зморшки, змінюються контури обличчя. Це природно, і гени контролюють, коли саме відбуваються ці зміни. Ми не можемо вплинути на гени, однак можемо запобігати передчасному старінню шкіри й уповільнювати появу вікових змін. Є багато чинників, які впливають на швидкість старіння шкіри: спосіб життя, харчові звички, вплив стресу, ультрафіолетове випромінювання, забруднене повітря тощо. Звісно, вікових змін не уникнути, проте є багато способів, окрім пластичної хірургії, які допоможуть вам якнайдовше зберегти шкіру щільною і пружною, уникнути її сухості й вікової пігментації.

З віком шкіра втрачає щільність: як повернути їй силу - today.ua

Вітамінно-білковий раціон і догляд

За щільність та еластичність шкіри відповідають колаген та еластин, які є частиною нашого організму. Однак вироблення колагену й еластину з віком зменшується, а також вони руйнуються під впливом УФ-променів. Достатня кількість протеїнів покращує зовнішній вигляд шкіри, робить її шовковистою, пружною, оновленою. Усвідомлюючи це, ви маєте наситити організм важливими мікроелементами зсередини за допомогою зміни раціону та ззовні за допомогою антивікового догляду. Омолоджувальні креми, сироватки з колагеном, молочними протеїнами, амінокислотами, пептидами й рослинними екстактами, які активують синтез колагену, представлені в асортименті багатьох брендів. Наприклад, іспанський виробник Atache виготовляє ефективну професійну косметику з антивіковою дією: https://eva.ua/ua/brnd-272709/

Для комплексного омолоджувального впливу варто звернути увагу на власне харчування та звички. Ваша їжа має містити вдосталь корисних вітамінів, мінералів, омега жирних кислот тощо. Зміни в раціоні, зокрема додавання зелені, ягід, овочів, жирної риби, цитрусових і горіхів, можуть допомогти вам відновити еластин зсередини. Дієта з високим вмістом антиоксидантів для пружності шкіри допоможе повернути силу вашій шкірі. Вітаміни С та Е у вашому раціоні допомагають боротися з вільними радикалами, які здатні пошкоджувати ДНК у клітинах і призводити до зменшення вироблення колагену й еластину. Крім того, шкідливі звички, зокрема паління, спричиняють пошкодження колагену й еластину, послаблюючи захисний бар’єр шкіри. Отже, потрібен комплексний підхід: збалансоване харчування та якісний догляд за шкірою.

З віком шкіра втрачає щільність: як повернути їй силу

Уникайте ультрафіолету

Перевірений спосіб мати молодший вигляд — захищати шкіру від сонця. Вплив УФ-променів є основною причиною пришвидшеного старіння шкіри. Видаліть засмагання зі списку улюблених справ, якщо ви прагнете мати молодшу шкіру. Воно призводить до появи пігментації, ранніх зморщок, втрати пружності. Захистіть шкіру засобами із сонцезахисними фільтрами. Якщо ви маєте світлу шкіру, то краще використовувати креми, лосьйони чи спреї із SPF 50+. Крім того, варто використовувати крем проти сонця навіть тоді, коли ви не йдете на пляж. Профілактика зморщок — набагато простіший спосіб мати молодший вигляд, ніж звертатися до пластичної хірургії чи ін’єкційних процедур омолодження.

З віком шкіра втрачає щільність: як повернути їй силу

Замініть фізичний пілінг на хімічний

Хімічний пілінг — це універсальна процедура, яка може розв’язувати різні проблеми шкіри та особливо корисна для людей, які прагнуть покращити стан шкіри, розгладити тонкі лінії, зробити зморшки й пігментні плями менш помітними. Розчин, що містить кислоти, потрібно нанести на шкіру під час процедури пілінгу, унаслідок чого зовнішній шар відшарується. Цей процес стимулює обмінні процеси й оновлення клітин шкіри. Визначаючи інтенсивність і глибину кожного хімічного пілінгу, косметолог має враховувати особливості саме вашого типу шкіри. Хімічний пілінг пропонує адаптоване рішення для розв’язання проблем шкіри й покращення тону обличчя.

З віком шкіра втрачає щільність: як повернути їй силу

Зменште споживання цукру

Раціон із високим вмістом цукру справді шкодить шкірі, оскільки призводить до модифікації (глікозилювання) клітинної мембрани. Колаген та еластин особливо сприйнятливі до глікозилювання, а про їх важливість для молодого вигляду шкіри ми вже писали вище. Краще відкласти цукерки й зосередитися на своїй активності протягом дня. Приділяйте час інтенсивним фізичним вправам принаймні 30 хвилин на день і виходьте на прогулянки.

Так, старіння — природний процес, на який важко повпливати. Однак прості поради, які ми навели в цій статті, допоможуть зміцнити вашу шкіру, оновити її та мати гарний вигляд.

  • ТЕГИ