З 1 вересня медикам в Україні нечувано піднімуть зарплату: для них епоха бідності скінчилася

З 1 вересня зарплата медиків має дуже відчутно зрости.  Таку приємну вістку для людей у білих халатах повідомив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов. Очільник міністерства зробив таку гучну заяву в ефірі ток-шоу "Голос народу".

З 1 вересня медикам в Україні нечувано піднімуть зарплату:  для них епоха бідності скінчилася - today.ua

На його думку, теперішня зарплата медиків – це суцільне приниження, з яким треба якомога швидше покінчити.

"Я вважаю, що мінімальна заробітна плата лікаря повинна стартувати від 20-25 тисяч гривень, якщо ми хочемо мати професійних лікарів з гідними умовами праці, від яких ми будемо вимагати якісно нас лікувати", - заявив міністр.

Звісно, відразу держава не  змозі забезпечити лікарям такий заробіток, однак вже у вересні буде зроблено відчутний крок до підвищення матеріальної винагороди праці лікарів. З 1 веренся зарплати лікарів зростуть у середньому на 3,5 тисячі гривень.

"Я вважаю, що цього недостатньо. Я завжди вважав, що лікар, чи медична сестра, чи водій швидкої не можуть отримувати зарплату таку, яку вони отримують сьогодні. Це неприпустимо. Але ми зробили перший крок", - каже Степанов.

Крім того, очільник міністерства також пообіцяв, що вже з 1 липня МОЗ має дофінансувати ті медичні заклади, в яких зарплати стали менші, ніж торік. Причиною такого явища Степанов назвав прорахунки старого керівництва. Правда, кого з "папєрєдніков" він має на увазі, Зоряну Скалецьку чи ще Уляну Супрун, невідомо.

А вже з наступного року, пообіцяв керманич медичної галузі, підвищення зарплати медикам буде закладене в тариф.

З 1 вересня медикам в Україні нечувано піднімуть зарплату:  для них епоха бідності скінчилася

Таку інформацію опублікували в Facebook Міністерства охорони здоров'я України. Щоправда, відвідувачі сторінки залишили доволі стримані коментарі під цією інформацією. До владних обіцянок люди ставляться з великим скепсисом і вже мало хто в них вірить.

"Це як і вчителям обіцяли 4000$", "Постійно закрадається думка, що наш міністр розвиває якусь передвиборну кампанію... Обіцянки, обіцянки переобіцяти, одна краще наступної", "Адміністрації лікарень, поліклінік мають×3,а решті мед працівників що із носу впаде", "Забудьте про тарифну сітку! Потрібно продовжувати медреформу, що формуватиме ринок медичних послуг і, відповідно, зарплату!", "Годують людей обіцянками-то з липня, то з вересня,а там ще щось придумають!!!", "Це дуже правильно, адже лікар не повинен бути та виглядіти як жебрак. Я підтримую намір Міністра", - пишуть у коментарях.

Інша група, але також скептиків, переконана, що навіть високі зарплати не відучать лікарів брати хабарі. А тому треба вводити жорстку відповідальність за хабарництво в медицині.

"Як брали хабарі так і братимуть...", "Та нехай би, але ж взятки вони як брали так і беруть, і будуть брати,і ніяка зп їх не зупинить. Вони вже пальцем без неї не махнуть.так сказати все для народу!!!", "І по мішечку совісті обов’язково !!!" – пишуть пацієнти.

Нагадаємо, нова влада все-таки зуміла добудувати корпус "Охматдиту", який не могли добудувати і здати при двох президентах. Будівлі довелось пережити не один корупційний скандал..

Державне втручання в тарифи на газ було цілком обґрунтованим - Герус
На нараді у президента Володимира Зеленського були прийняті рішення про обмеження тарифів на газ. Тариф на покупку газу обмежили ціною в 6,99 гривні, ...
«Єралаш»: Діти Алли Пугачової порадували смішною сценкою, власного твору
Алла Пугачова передала своїм маленьким дітям добру долю свого артистизму і таланту. Принаймні, в цьому переконані фанати співачки. Нове відео за участ...
В Україні змінився показник, який впливає на розмір пенсії - ПФУ
Пенсійний фонд України оприлюднив розмір середньої зарплати по Україні за листопад 2020 року, за яким будуть нараховуватися пенсії громадянам, що дося...
Колишній чоловік Ані Лорак влаштував для коханої незабутній романтичний вечір
Колишній чоловік Ані Лорак повністю занурився в нові відносини. Для коханої бізнесмен влаштував незабутню романтичну вечерю у своїй квартирі в українс...
«Бідненька»: Катя Осадча з немитою головою викликала загальне обурення
Катя Осадча опублікувала нове фото, викликавши критику з-за свого зовнішнього вигляду. Ведуча не посоромилася поділитися знімком з брудною головою і б...