Южаніна розповіла, що чекає на власників нерозмитнених “євроблях”

6074
Южаніна розповіла, що чекає на власників нерозмитнених "євроблях" - today.ua

В Україні після закінчення пільгового режиму розмитнення залишилося ще 263 тисячі автомобілів на єврономерах з порушенням термінів тимчасового ввезення або транзиту. Про це розповіла народний депутат, очільниця комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

Зокрема вона розповіла, що чекатиме на власників нерозмитнених “євроблях” та наголосила, що частина водіїв не можуть розмитнити авто через банальну відсутність грошей.

“Мені здається, що 10% цих громадян – люди, які перебувають в складному фінансовому становищі і не змогли знайти кошти для розмитнення. Я зустрічалася з такими людьми. Це люди, у яких багато дітей, яким продали авто за 300 євро, які за всіма технічним характеристикам навіть автомобілем не варто називати … Для них оплата 1000 або 1500 євро для оформлення цього авто для проходження митних формальностей була не під силу”, – розповіла вона.

Нардеп зауважила, що не знає, як можна допомогти таким людям.

“Якби ми встановили пільгу хоча б для якоїсь категорії громадян, це стало б новою діркою в законодавстві. Тому я у всіх таких громадян прошу вибачення і не знаю, як їм допомогти”, – зазначила вона.

Решту автомобілів, за словами Южаніної, власники навіть не планують розмитнювати.

“Частина з них належить зокрема і таким активістам, які будуть провокувати надалі свої заходи біля Верховної Ради. А частина людей просто готує ці автомобілі до розбирання і здачі на металобрухт”, – розповіла нардеп.

При цьому, на думку Южаніної, український парламент навряд голосуватиме за нові зміни до процедури розмитнення “євроблях”.

“Очевидно, Верховна Рада за ніякі зміни вже не проголосує, тому після закінчення терміну в травні просто настануть норми іншого законодавства, і закон треба буде виконувати”, – додала вона.

Нагадаємо, з 23 лютого в Україні закінчився пільговий період розмитнення “євроблях”.