Юристи в Україні: важливість професії та її головні проблеми

Багато з нас, чуючи слово «юрист», одразу уявляють солідну людину в костюмі, яка бездоганно знає всі закони та відстоює справедливість. Звісно ж, це і про статус, авторитет, велику заробітну плату. Частково так і є, але далеко не кожен здатен дійти до рівня, коли юрист може відкрити власну компанію, бути авторитетом у своїй справі. Перед цим йдуть важкі роки навчання, де більшість і відсіюється.

Юристи в Україні: важливість професії та її головні проблеми - today.ua

Для початку розберемось, чим саме займається юрист:

 • Дослідження правових питань.
 • Складання юридичних документів.
 • Консультація з юридичних питань.
 • Захист інтересів клієнта в суді.
 • Медіація суперечок.
 • Переговори щодо врегулювання деяких питань.

Що потрібно, аби стати юристом?

Перш за все, для здобуття професії юриста необхідно здобути відповідну освіту. Зазвичай, на юриста навчаються 5 років, а сам процес є далеко не з легких. Аби освоїти весь пласт знань, який може знадобитись на практиці, необхідно володіти деякими навичками:

 • Посидючість, терплячість (через необхідність працювати з великою кількістю документів).
 • Аналітичні здібності, логіка.
 • Загострене почуття справедливості.
 • Вміння складати документи та навички ділового листування.
 • Великий обсяг пам’яті та здатність багато запам’ятовувати.

Звісно, що лише навчанням не обійтись. Починаючому юристу вкрай важливо знайти практику – багатьом доведеться йти з самих низів кар’єрних сходів, якщо, звісно, не має зв’язків у юридичній справі. До речі, якщо вас зацікавило, як поступити на юридичні напрямки, більш детально зможете ознайомитись тут - https://buki.com.ua/ru/news/yuridicheskie-napravleniya-2022/.

Юристи в Україні: важливість професії та її головні проблеми

Плюси роботи юристом

Попри довгий шлях до професії юриста, переваг є чимало.

 • Високий рівень зарплати (звісно, за умови досягнення високого рівня у цій справі).
 • Статус – для багатьох лише те, що ти працюєш юристом свідчить, що ти надійна людина і на тебе можна покластись.
 • Кар’єрне зростання – юристом можна бути як у маленькій компаній, так і відкрити вже свою власну, що дозволить суттєво збільшити прибуток.
 • Інтелектуальне стимулювання. В юриспруденції трапляються унікальні справи, де не обійтись без креативного вирішення проблеми. Саме такі випадки тримають мозок в тонусі, постійно його розвиваючи.

Спеціалісти маркетплейсу Букі проаналізували, що середня зарплата юриста становить 17500 грн. Звучить далеко не так статусно, як може здаватись на перший погляд. Втім, рівень зарплати напряму залежить від рівня фахівця – чим він якісніший, тим більше він отримує.

Недоліки професії

Як і у будь-якій спеціальності, юрист також має свої мінуси. Перш за все, це тривале навчання, яке далеко не завжди гарантує робоче місце. Але це не єдиний мінус, з яким можна зіштовхнутись:

 • Постійний стрес (передусім на перших етапах).
 • Велика кількість роботи з паперами.
 • Можлива відсутність практики.
 • Складні клієнти.

Саме тому, коли ви ухвалюватимете рішення стати юристом чи ні, зважте всі плюси та мінуси. Чи варті для вас ці переваги, що ви зможете перетерпіти недоліки? Це має бути головним при ухваленні вибору.

Мета юриста

Цей пункт є індивідуальним, адже кожна людина є особливою, а тому і їхні цілі в кар’єрі можуть сильно різнитись. Загалом, головна мета юриста – це захист права та справедливості, слідкування за дотриманням усіх юридичних принципів.

Проте, далеко не всі зацікавлені саме в цьому. Для когось справедливість та закон – понад усе, тоді як для інших важливі статус та багатство. Деякі ж примудряються поєднувати ці принципи. Загалом, вам також треба буде визначитись, що саме для вас є головною метою у кар’єрі.

Юристи в Україні: важливість професії та її головні проблеми

Підготовка до вступу на юриста

Ми вже казали про тривале навчання на юриста, але не забувайте, що в університет ще треба вступити. Для цього потрібна неабияка підготовка – у ВНЗ досить серйозний конкурс. Для вступу необхідно здати два обов’язкові предмети: українська мова та література, математика. Третій предмет можна скласти на вибір.

Гарантією вступу стане ретельна підготовка до НМТ. Самостійне опрацювання предметів, активна робота на уроках та додаткові заняття з репетитором https://buki.com.ua/ – рецепт успіху для абітурієнтів.

Чому юридична освіта так важлива?

У школах чи ВНЗ приділяють досить мало часу вивченню юридичної справи. Звісно, це не значить, що кожен має стати юристом, але в Україні досить поширена проблема юридичної неграмотності. Це може впливати на життя в окремих ситуаціях, наприклад, страхова відмовиться сплачувати компенсацію після ДТП. Знання юридичних нюансів дозволило б уникнути такої проблеми.

Це лише один з прикладів несправедливостей, які можуть зустрітись в Україні. Резонансні рішення суддів, бездіяльність чи сумні рішення органів влади – це все підсилює прагнення справедливості. Система правосуддя мала б бути ефективною, однак юристи загалом не розуміють свою головну місію, женучись за індивідуальними цілями.

Юристів можна навіть порівняти з лікарями та військовими за ступенем важливості для країни. Саме чесні правники мають захистити права та свободи громадян та допомогти вибудувати суспільство, де ці цінності будуть охоронятись. Система правосуддя неможлива без юристів, бо вони ж і складають закони та забезпечують їхнє виконання. 

Тому правники мають усвідомлювати свій обов’язок перед суспільством: складання законів, які мають захищати громадян та притягувати порушників до відповідальності. Відсутність цього розуміння може продовжити невтішну тенденцію в Україні, де народ не може відстояти свої права у боротьбі з можновладцями.

.

 • ТЕГИ