Цирк судиться з КМДА за право використовувати диких тварин

61
Цирк судиться з КМДА за право використовувати диких тварин - today.ua
Loading...

Підтримати рішення влади і захистити тварин до приміщення Окружного суду Києва вчора, 23 жовтня, прийшли зоозахисники «Форуму порятунку Києва». Небайдужі провели акцію протесту «Циркачі, не мучте тварин!»

У листопаді минулого року Київська міська рада ухвалила рішення “Про припинення розміщення заїжджих пересувних цирків-шапіто з тваринами на території міста Києва”. Рішення підтримали 66 депутатів.

“Умови утримання тварин у пересувних цирках-шапіто неприпустимі. Звірів б’ють і морять голодом”, – зазначила співавтор відповідного рішення, депутат Київради Олеся Пинзеник.

Інший співавтор рішення, депутат Київради Сергій Пилипенко заявив, що цирки працюють без дозвільних документів.

“Утримання диких тварин у неволі допускається за наявності дозволу, що видається центральним органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища, яким є Міністерство екології та природних ресурсів України. Проте, Державна екологічна інспекція Києва при перевірках завжди фіксує у заїжджих цирках-шапіто відсутність дозволів на спеціальне використання диких тварин”, – сказав він.

За ініціативою КМДА відповідачем у справі ткож стали Департамент благоустрою та ВО “Київський еколого-культурний центр”.

«Кобзов – дуже сильний опонент. Суди з аналогічним позовом він вигравав уже у Львові та інших містах. Боротьба буде важкою», – прокоментував ситуацію Володимир Борейко, директор екологічного центру.

Інтереси Кобзова в суді представляє юридична компанія. Сам артист зараз перебуває в Італії.

Микола Кобзов

«На міжнародному Фестивалі цирку я є членом журі. Всі цирки Італії працюють з тваринами. Ми наразі гастролюємо Україною без тварин, але вважаю, що зоозахисники такими акціями просто піаряться. На тварин їм глибоко наплювати. Інакше, вони б спочатку подумали куди їх «переквартирувати» з цирків, а потім забороняли їх використання. Принаймні, в Європі, яку так симпатизують в Україні, спочатку тваринам облаштовують майбутнє, а потім відмовляються від їх експлуатації», – своєю думкою поділився Микола Кобзов.

Але не всі дресирувальники розкажуть, що цирковий ведмідь вчиться танцювати на розпеченому металевому диску, тигр відважно стрибає у палаюче кільце завдяки «науці» електрошокером – така ціна гарних вражень для глядачів цирку.

Зовсім маленьких тварин відловлюють й продають артистам. Реакція на дресирування у малюків різна: хтось стає агресивним, хтось – депресує в криках. Таким у корм підмішують заспокійливі препарати чи транквілізатори. Зовсім неконтрольованих тварин вбивають. «Пенсіонерів» можуть залишити в клітці доживати, або продати у мисливське господарство для натаскування собак.

“Припиняйте пити”: Разумков влаштував публічну прочуханку в Раді
У середу, 18 вересня, спікер Верховної Ради Дмитро Разумков влаштував публічну прочуханку, відчитавши депутата від президентської партії «Слуга народу» Анастасію Красносільську. Так, на засіданні парламенту...
Прогнози Розенка не здійсняться: українці не отримають очікуваного підвищення пенсій
В 2020 році пенсії в Україні не піднімуться до того рівня, про який раніше заявляв Павло Розенко. За його прогнозами, до кінця 2020 року мінімальна...
Тотальні перевірки: частина українців може залишитись без субсидій
Українська влада планує призначати субсидії на оплату комунальних послуг і інші виплати тільки тим, хто дійсно їх потребує. У Верховну Раду як невідкладний подано законопроект...
“Богиня!”: Савченко вразила новим образом (фото)
Народний депутат VIII скликання Надія Савченко продовжує на своїй сторінці в Facebook виставляти незвичайну фотосесію. У соцмережах Надя Савченко опублікувала кілька яскравих знімків, на яких...
Кабмін надасть субсидії самим ображеним в Україні
Українці, які втратили субсидії, залишилися на межі виживання. Перед новим Кабміном стоїть завдання, як визначити правильні критерії видачі субсидії. Кабінет міністрів може надати субсидії додатково...
«Розкидають на всіх»: українців змусять заплатити по 4 тисячі гривень в ПФУ
Проект нового Державного бюджету України передбачає дефіцит Пенсійного фонду в 2020 році в рекордні 172,5 млрд гривень. Тому уряд, швидше за все, «розкидає» цю суму...