Цирк судиться з КМДА за право використовувати диких тварин

Цирк судиться з КМДА за право використовувати диких тварин - today.ua
Loading...

Підтримати рішення влади і захистити тварин до приміщення Окружного суду Києва вчора, 23 жовтня, прийшли зоозахисники "Форуму порятунку Києва". Небайдужі провели акцію протесту "Циркачі, не мучте тварин!"

У листопаді минулого року Київська міська рада ухвалила рішення “Про припинення розміщення заїжджих пересувних цирків-шапіто з тваринами на території міста Києва”. Рішення підтримали 66 депутатів.

“Умови утримання тварин у пересувних цирках-шапіто неприпустимі. Звірів б’ють і морять голодом”, – зазначила співавтор відповідного рішення, депутат Київради Олеся Пинзеник.

Інший співавтор рішення, депутат Київради Сергій Пилипенко заявив, що цирки працюють без дозвільних документів.

“Утримання диких тварин у неволі допускається за наявності дозволу, що видається центральним органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища, яким є Міністерство екології та природних ресурсів України. Проте, Державна екологічна інспекція Києва при перевірках завжди фіксує у заїжджих цирках-шапіто відсутність дозволів на спеціальне використання диких тварин”, – сказав він.

За ініціативою КМДА відповідачем у справі ткож стали Департамент благоустрою та ВО “Київський еколого-культурний центр”.

"Кобзов – дуже сильний опонент. Суди з аналогічним позовом він вигравав уже у Львові та інших містах. Боротьба буде важкою", – прокоментував ситуацію Володимир Борейко, директор екологічного центру.

Інтереси Кобзова в суді представляє юридична компанія. Сам артист зараз перебуває в Італії.

Микола Кобзов

"На міжнародному Фестивалі цирку я є членом журі. Всі цирки Італії працюють з тваринами. Ми наразі гастролюємо Україною без тварин, але вважаю, що зоозахисники такими акціями просто піаряться. На тварин їм глибоко наплювати. Інакше, вони б спочатку подумали куди їх "переквартирувати" з цирків, а потім забороняли їх використання. Принаймні, в Європі, яку так симпатизують в Україні, спочатку тваринам облаштовують майбутнє, а потім відмовляються від їх експлуатації", – своєю думкою поділився Микола Кобзов.

Але не всі дресирувальники розкажуть, що цирковий ведмідь вчиться танцювати на розпеченому металевому диску, тигр відважно стрибає у палаюче кільце завдяки "науці" електрошокером – така ціна гарних вражень для глядачів цирку.

Зовсім маленьких тварин відловлюють й продають артистам. Реакція на дресирування у малюків різна: хтось стає агресивним, хтось – депресує в криках. Таким у корм підмішують заспокійливі препарати чи транквілізатори. Зовсім неконтрольованих тварин вбивають. "Пенсіонерів" можуть залишити в клітці доживати, або продати у мисливське господарство для натаскування собак.

Полякова “запалила” не лише своїми піснями, але й фігурою в купальнику
Оля Полякова, яка нещодавно повернулася з відпочинку, продовжує ностальгувати за своїми нетривалими зимовим канікулами і потихеньку публікує у своєму Instagram знімки з узбережжя. Так, на...
Співачка MARUV потрапила в поліцейський відділок – дожилася зірка
MARUV, яка місяць тому стала жертвою пограбування, довелося сьогодні відвідати поліцейську ділянку. Анну Корсун (так звуть зірку по-справжньому) запросили в Шевченківське управління поліції для упізнання....
Брежнєва перекваліфікувалася на танцівницю – “коту подобається”
Віра Брежнєва вирішила змінити кваліфікацію на танцівницю. Принаймні – на деякий час. Справа в тому, що вона увійшла до складу журі нового танцювального шоу "Dance...
Оце поворот: Настя Івлєєва натякнула на свою вагітність від Елджея
Настя Івлєєва може стати матір’ю-одиначкою. Сьогодні в Мережі чимало пишуть про те, що відносини між популярною блогеркою та її чоловіком розладналися, і що їхній сімейний...
Серіал “Свати” залишила одна з головних героїнь: Анна Кошмал виїхала з Мінська
Серіал “Свати”, зйомки якого зараз активно проходять під Мінськом, залишився без виконавиці однієї з головних ролей. Виїхала з Білорусі актриса Анна Кошмал, яка виконує роль...