Як зрозуміти дивну поведінку кота: фахівці знайшли пояснення

Проживаючи в одній квартирі з котом, господарям здається, що вони знають про нього все. Але інколи поведінка тварини може дуже здивувати і важко знайти пояснення витівкам свого улюбленця, який ще вчора спокійно лежав на дивані, а сьогодні носиться по квартирі і б'є горщики з квітами. Однак, будь-які зміни в поведінці тварини можна пояснити.

Як зрозуміти дивну поведінку кота: фахівці знайшли пояснення - today.ua

Наприклад, коли кіт клацає зубами при вигляді птахів, людині здається, що він висловлює таким чином своє невдоволення, що здобич пролетіла повз нього. Однак, за словами вчених, таким способом кіт намагається покликати птаха наблизитись до нього, тому видає звуки, схожі, як йому здається, на звуки птахів.

Коли кіт топчеться лапами по животі або спині господаря, багато хто думає, що тварина робить їм масаж. Вчені пояснюють, що у кошенят інстинкт масажу живота кішки дозволяє їм поліпшити відтік молока. Дорослий кіт це робить за звичкою, згадуючи своє котяче дитинство. Крім цього, у нього на подушечках лап розташовані спеціальні пахучі залози. Топчучись на одному місці, вони таким способом мітять свого господаря.

Як зрозуміти дивну поведінку кота: фахівці знайшли пояснення

Коти дуже люблять різні пакети і коробки, на відміну від собак. Багатьох з них спокійно можна перевозити у переносках на тривалі відстані. Справа в тому, що кішки вважають за необхідне тримати під контролем весь простір. Якщо у коробці відкрита тільки одна сторона для спостереження, то кращого місця для безпечного перебування їм не знайти. 

Коли кіт несе в зубах мишу або ящірку, прийнято думати, що так кіт показує, що не дарма ви його годуєте, і дякує вам таким чином. Насправді, домашні коти дуже сильно звикають до господаря. Приносячи додому вбиту здобич, кіт хоче поділитися нею з люблячою людиною, виявляючи таким чином турботу про неї.

Якщо кіт треться головою об вашу ногу, не думайте, що так він випрошує їжу або хоче, щоб його погладили. Причина такої поведінки полягає знову ж таки у спеціальних залозах кота, які крім лап, знаходяться ще й на його морді, і на стегнах. Коли кіт треться об хазяйські ноги, він мітить його і впевнений, що господар належить тепер тільки йому.

Як зрозуміти дивну поведінку кота: фахівці знайшли пояснення

Буває таке, що домашній кіт починає ходити в туалет повз лотка. Хтось вважає, що таким чином вихованець шкодить і мстить вам за щось. Але це не так. Швидше за все, ви просто погано вимили лоток, або коту не подобається новий наповнювач.

Раніше повідомлялося, як правильно доглядати за домашніми котами, щоб вони не хворіли.

ДЖЕРЕЛОinnov.ru