Оливкова олія використовується не лише у кулінарії. Її цінні властивості відомі здавна, але є ризик обрати неякісний продукт. Стало відомо, як розпізнати фальсифікат, який небезпечно вживати в їжу.
Високий попит на оливкову олію призвів до того, що багато виробників пропонують покупцям товар низької якості. На ринку багато підробок. Хороший продукт має високу собівартість, і чим вищий сорт, тим дорожче він буде коштувати.
Відрізнити оливкову олію від дешевої підробки можна, якщо знати основний спосіб обману споживачів.
Найчастіше зустрічаються підробки, коли мова йде про недорогу оливкову олію. Така зустрічається на полицях магазинів, але насправді є нічим іншим як сумішшю. Так, у складі є справжня оливкова олія, але основні інгредієнти – дешеві замінники. А деякі виробники свідомо пропонують повністю підроблений продукт.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Як обрати якісну оливкову олію
Можна скористатися лайфхаком і швидко визначити якість оливкової олії. Для цього треба поставили пляшку оливкової олії до холодильника на 15-30 хвилин. Після цього уважно огляньте вміст.
Справжня оливкова олія, яку виготовляють із натуральних оливок, після охолодження стає густішою. Не лякайтеся, якщо побачите на дні "пластівці" або осад. Це ознаки натурального складу, які вказують на якісний продукт.
Якщо олія стала небагато густішою, осад виявився зовсім незначним або відсутній, це не обов'язково вказує на неякісний продукт. Можливо, на виробництві додати до складу незначну кількість інших олій.
А от якщо оливкова олія зовсім не змінила структуру, немає жодних слідів осаду, це означає, що вона розведена. Нечесні виробники зазвичай додають до оливкової олії звичайну соняшникову, щоб заощадити и більше заробити на довірливих споживачах.
Раніше повідомлялося, як розпізнати шкідливе вершкове масло, яке не слід купувати у супермаркетах.