Today.ua

Як уникнути повторного зараження грипом: лікарі дали рекомендації

За три місяці на грип і ГРВІ захворіли майже 2,5 млн українців.

Після першого випадку захворювання на грип наслідки недуги ще кілька місяців можуть даватися взнаки поганим самопочуттям, слабкістю.

Саме тому захворіти на грип кілька разів поспіль цілком реально. Особливо це стосується тих, хто не робив щеплення від цього захворювання на початку сезону.

Дорослим та дітям, які перенесли грип в середній або тяжкій формі з високою температурою та ускладненнями, медики радять поберегти себе, адже захисні сили організму ослаблені і не працюють на всі сто відсотків.

Кращий специфічний захист від грипу - вакцинація. Щеплення можна робити протягом всього епідемічного сезону. Запитайте у свого сімейного лікаря, де можна купити вакцину і зробити щеплення. Якщо немає можливості вакцинуватися, намагайтеся уникати великого скупчення людей, не їздити в громадському транспорті у години пік, не перебувати в закритому приміщенні разом з багатьма людьми. Частіше мийте руки, повернувшись з вулиці додому.

- Чітких рекомендацій, як харчуватися при грипі, немає, - каже головний лікар Київського центру здоров'я, кандидат медичних наук Отто Стойка. - Слід орієнтуватися на свій апетит. Не критично, якщо ви на день-два відмовитеся від їжі, коли лежите в ліжку. З приводу того, чим краще харчуватися, то і курячий бульйон, і грибний суп краще, ніж, наприклад, солодка манна каша. Гриби мають специфічні властивості, які допомагають імунітету. Намагайтеся пити чай без цукру або кладіть на велику чашку одну або половину чайної ложки. Корисні заморожені або перетерті без додавання цукру ягоди - малина, смородина. Залив їх теплою водою і додавши трохи цукру, можна отримати відмінне питво.

Нагадаємо, 8 січня у Чернігівській обласній лікарні в результаті ускладнень від грипу померла вагітна жінка.

Раніше в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун розповіла про те, як відрізнити звичайну застуду від грипу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ