Як собаки розуміють мову господарів: вчені знайшли пояснення

Автор: Лобанова Єлизавета

Собаки не просто віддані людині, але вони дійсно розуміють те, що їм говорять. Цей факт доведено британськими вченими, які провели спеціальний науковий експеримент за участі собак та їх господарів.

Як собаки розуміють мову господарів: вчені знайшли пояснення - today.ua

В окремі кімнати вони помістили 42 людини зі своїми вихованцями різних порід. У приміщеннях встановили колонки, які транслювали заздалегідь записані сторонніми людьми односкладові слова: "ховатися", "мати", "їсти", тощо.

В теорії, визначити реакцію на який-небудь стимул можна, представивши його після схожих з ним стимулів: іншими словами, якщо суб'єкт дослідження впізнає якийсь конкретний стимул, він повинен по-іншому зреагувати на той, що від нього відрізняється.

У ході експерименту собаки реагували кожен раз, коли звучало нове слово, що злегка відрізняється по звучанню голосних. Таким чином тварини своєю поведінкою підтвердили наукову теорію.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Як собаки розуміють мову господарів: вчені знайшли пояснення

"Бордер-коллі Макс швидко повертається і уважно слухає, коли його господиня вперше вимовляє слово "had". Однак коли інші жінки з іншим акцентом повторюють це слово, він уже не виявляє такого інтересу, оскільки, судячи з усього, розуміє, що вони вимовляють те ж слово", - розповіли вчені.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У мозку людини є спеціальна область, що дозволяє оцінювати голос іншого, вловлюючи інтонації. Як виявилось, щось подібне є і у собак. Провівши комп'ютерну томографію тварин, вчені побачили, що ліва півкуля у них сильніше реагувала на значення слів, а права - краще озивалася на інтонацію. Цікаво, що на похвалу мозок собак реагував більш активно, ніж на нейтральні слова.

Раніше вчені з'ясували причину доброзичливості собак до своїх господарів.

Головне