Під час пандемії коронавіруса особливу увагу слід звернути на особисту гігієну, зокрема, миття рук. Щоб захистити себе від вірусів, треба мити руки якомога частіше. Так як вірус живе на поверхнях більше 10 годин, будь-який контакт з поручнями, дверима та іншими зовнішніми поверхнями може стати джерелом захворювання. Тому після приходу додому обов'язково мийте руки з милом не менше 40-60 секунд. Про інші нюанси миття рук і вибір правильного мила і антисептика розповів лікар-інфекціоніст вищої категорії Аркадій Митлошук.
За словами медика, не потрібно мити руки антибактеріальним милом сто разів на день, адже постійне використання антибактеріальних засобів гігієни може призвести до появи бактерій, стійких до антимікробних агентів і порушити нормальний біоценоз шкіри. Віддавати перевагу при виборі мила потрібно коричневому господарському милу. Воно лужне, розчиняє оболонки мікробів і не викликає стійкості. Через те, що господарське мило сушить шкіру, після його використання обов'язково мастіть руки кремом.
У громадських місцях рекомендується користуватися рідким милом, вдома можна кусковим. До крану потрібно торкатися за допомогою паперової серветки. Поверхня кранів просто кишить всякої "нечистю" через те, що до неї торкається велика кількість людей. Якщо мова йде про громадський туалет, то ручку дверей обов'язково обробіть антисептиком, а краще штовхніть двері плечем, не торкаючись до них.
Що стосується вибору антисептика, то ВООЗ рекомендує вибирати антисептики із вмістом спирту не менше 60-80%, а також 2-відсотковий хлоргексидин. Так як в аптеках ці засоби в дефіциті, замінити їх можна спиртовою настоянкою календули. Антисептик повинен покривати всю поверхню рук, розтирати їх потрібно до повного висихання засобу. Також наносити його потрібно виключно на сухі руки.
За словами експерта, використовувати антисептики і антибактеріальні серветки потрібно в тому випадку, коли під рукою немає мила. Миття рук вони не замінять.
Раніше повідомлялося, яку шкоду здоров'ю можуть завдати антисептики і як їх правильно застосовувати в побуті.