Як накопичити велику суму грошей навіть при маленькій зарплаті: фінансовий лайфхак

Автор: Ольга Березовська

Правильне планування витрат може допомогти заощадити та накопичити велику суму грошей. Навіть ті українці, які отримують мінімальну зарплату, все ж таки можуть створити "фінансову подушку" або зібрати кошти на покупку чогось дорогого. І допоможе цьому метод чотирьох конвертів.

Як накопичити велику суму грошей навіть при маленькій зарплаті: фінансовий лайфхак - today.ua

Правило особистого чи сімейного бюджету під назвою "чотири конверти" допоможе правильно розподілити доходи та зробити заощадження на майбутнє. І він не потребує спеціальних програм чи професійних навичок.

Що таке метод чотирьох конвертів?

Основа цього методу – розділити доходи на чотири частини. Перша – це 10 відсотків загального щомісячного заробітку. Їх потрібно відкласти як заощадження "на чорний день" і зробити їх недоторканними. Згодом ці кошти будуть накопичуватись і допоможуть у майбутньому витратити їх на щось важливе, наприклад, на покупку авто, телефону, ноутбука чи поїздки.

Друга частина доходу – це обов'язкові платежі: комунальні витрати, оплата оренди, кредиту чи інтернету та інші регулярні витрати. Їх також не можна пропускати.

Популярні зараз

В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання

В Україні заборонять небажані дзвінки на мобільні телефони

Hyundai представив новий електричний кросовер IONIQ 9

Депутати ухвалили законопроєкт про безпеку в школах

Як накопичити велику суму грошей навіть при маленькій зарплаті: фінансовий лайфхак

А от кошти, що залишилися, слід розділити на чотири "конверти". Це вільні гроші, які людина може витратити протягом місяця. Важливо витрачати одну частину на тиждень. Якщо залишаються якісь кошти, їх можна додати в скарбничку "на чорний день".

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Такий метод економії допоможе навчитися правильно розподіляти бюджет і створити заощадження, які можуть стати в пригоді в майбутньому.

Нагадаємо і про те, що можна заощадити і на оплаті рахунків за електроенергію.

Головне