Як можна перемогти у війні, якщо українські бізнесмени бояться військових?

Автор: Олексій Скубій

Журналісти Британського видання Western Morning News звернули увагу на нещодавний скандал, що стався з клубом молодих підприємців України "Young Business Club". Тоді патронатну службу "Азова" попросили "сховатись десь у кутку" на молодіжному бізнес-форумі. Про це пише Єва Леві, східноєвропейський кореспондент WMN.

Як можна перемогти у війні, якщо українські бізнесмени бояться військових? - today.ua

Британія вже півтора року є надійним партнером і вірним другом України в протистоянні з рф. Усі ми віримо у перемогу України, навіть незважаючи на те, що практично щотижня з України надходить різний шок-контент. Найчастіше - це результати наслідків якихось жахливих обстрілів, або факти небувалої корупції під час війни. Але цього разу я хотіла би торкнутися досить незвичайної та несподіваної теми, яка вже тиждень обговорюється в українському суспільстві та бізнес-спільнотах. Про неї мені розповів мій колега-журналіст із українського видання Forbes, і надіслав кілька посилань. Йдеться про скандал із досить потужним клубом молодих підприємців України «Young Business Club» (YBC).

На один з форумів клубу, який проходив в центрі Києва, були запрошені для виступу військові, які прийшли у формі, що для них природно. І це так налякало молодих бізнесменів, що вони попросили сховати військових з очей подалі, щоб їх не було видно, бо бояться людей у військовій формі. Відразу після неприємного інциденту військові записали відео і розповіли про неповагу до них, після чого у воюючій країні вмить спалахнув масштабний скандал. Суспільство засудило підприємців та запропонувало відправити їх усіх воювати, щоб вони звикали до форми. Адже якщо вони її бояться, то як у такому разі можна буде перемогти рф?

Український «Young Business Club» - це закритий бізнес-клуб, який «об'єднує талановитих і неординарних молодих підприємців для спільного просування до великих цілей». У клуб приймають власників офіційно оформленого бізнесу та з оборотом від 100 тис. дол. на рік. Клуб має філії в багатьох українських містах, а також у США, Канаді, Польщі, Португалії, Німеччині, Іспанії і навіть на Балі. До весни 2022 року, відразу після початку великої війни з росією, існувала філія YBC і в Лондоні. На даний момент офіційний сайт та соцмережі «Young Business Club – London» не активні, вся інформація видалена. В українських ЗМІ зазначено, що причиною закриття клубу стала наявність у ньому великої кількості росіян, які підтримували війну, чи тих, хто ніяк не висловлювався про неї та не приймав нічий бік конфлікту. Проукраїнські члени клубу опинились у меншості, тому клуб було вирішено закрити. І ось вже опісля майже півтора роки після початку вторгнення в Києві відбувається дивна ситуація. Виявляється, члени клубу не просто бояться війни, бояться навіть зовнішнього вигляду військової форми. Мені, як англійці, дико було навіть читати переклади заголовків про YBC у ЗМІ, адже у нас служать усі, включаючи членів королівської родини. І ніхто військової форми не боїться. Навпаки, це велика честь для чоловіка захищати свою Батьківщину.

Популярні зараз

Стало відомо про посилення мобілізації у двох областях України

На Україну насувається холод: синоптики віщують зимну погоду з вітром і морозами

З'явився докладний список категорій переселенців, яким продовжать виплату державної допомоги ВПО після 1 лютого

В Україні почалося стрімке зростання цін на картоплю: з'явились прогнози щодо подальшої вартості цього овочу

Мені здається, що війну можна виграти тільки в одному випадку - якщо суспільство є однорідним і воно максимально мобілізоване на усіх фронтах. З початку існування, наприклад, «Young Business Club – London», все вже було неоднорідно, адже клуб створювався для «російськомовних бізнесменів Лондона», якими були як українці, так і ті ж росіяни. А після початку вторгнення він став ще неодноріднішим, бо відразу стало зрозуміло «хто є хто» у клубі. Іншими словами - треба прибрати усі протиріччя і подвійні стандарти, і тоді з'явиться реальний шанс. А таких подвійних стандартів, судячи з усього, усередині YBC більше, ніж достатньо:

- «Young Business Club» був створений в Україні і має, за ідеєю, бути проукраїнським. Він повинен експортувати бренд України на міжнародну бізнес-арену. На практиці ми бачимо, що реальна позиція YBC - антивоєнна, що в умовах війни з рф рівно "проросійська";

- Перша особа YBC Андрій Остапчук - українець, але при цьому він робив бізнес в Лондоні з росіянином Сергієм Арчаковим, який має яскраву пропутінську позицію. Це не просто протиріччя, це абсурд! Більше того, Остапчук виїхав з України прямо перед вторгненням рф і, по суті, кинув клуб. Повертатися в Україну він не збирається. І це ставить під величезний сумнів майбутнє існування YBC.

- «Любити» Україну на відстані стає модним, і це дуже небезпечна тенденція для воюючої країни. Подивіться на Ізраїль і тисячі чоловіків, які у важкий час для своєї країни повернулися додому;

- Тотальне мовчання на інцидент із вигнанням військових з форуму та «режим тиші» з боку членів YBC та з боку акціонерів. Причому мовчать практично всі, і навіть акціонер клубу, який особисто був присутнім на ганебному заході у Києві. За даними мого українського колеги, цим акціонером є Яна Матвійчук. Вона пишається тим, що організовує івенти для структур типу ОБСЄ чи UNICEF, але мовчить про такий «факап». Таким чином, акціонери дають зрозуміти рядовим членам клубу, що можна просто відмовчатися – і всі забудуть про таку ганьбу;

Я не знаю, чим закінчиться цей скандал, але сподіваюся, що всі сторони зроблять висновки. Хоча, звичайно, суспільство просто зобов'язане засудити те, що сталося, а всі члени YBC зобов'язані вибачитися перед громадськістю. Подібні події дискредитують країну на міжнародній арені та підривають той авторитет, який Україна завойовувала кров'ю своїх захисників.

Як можна перемогти у війні, якщо українські бізнесмени бояться військових?

Редакція Today.ua звертає увагу читачів, що Young Business Club двічі намагався вибачитися та озвучити офіційну позицію, але як бачимо на зараз - не склалося. Адреси за якими були опубліковані вибачення вже видалені. Схоже, що молоді "члени" передумали.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як можна перемогти у війні, якщо українські бізнесмени бояться військових?

.