Судді, банкіри, вищі державні чиновники та інші держслужбовці, які одержували до карантину високі зарплати, можуть пити шампанське: Конституційний суд України повернув їм колишні, докарантинні, зарплати. Навіть більше, суд визнав обмеження їхніх зарплат, запроваджене у зв'язку з карантином, неконституційним.
Таким чином, всі держслужбовці, чиї зарплати перевищували десять мінімалок (47 230 грн), відтепер знову отримуватимуть щомісяця свої повні зарплати, а не "жалюгідні" 47 тисяч. Про це повідомив у своєму Facebook глава комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради, народний депутат від «Слуги народу» Данило Гетманцев.
"У вищих державних чиновників, суддів, банкірів та ін. посадових осіб із зарплатою більше 47230 грн. сьогодні свято! КСУ своїм рішенням: скасував обмеження на виплату зарплат посадових осіб в бюджетних установах, суддям, прокурорам, депутатам, працівникам НБУ і т . д. 10 мінімальними зарплатами ", - написав Гетманцев.
Крім того, є ще одне рішення КСУ, яке може вдарити по бюджетах. Суд визнав неконституційним припинення списання грошей з бюджету будь-якого рівня за рішенням суду.
Популярні зараз
Українські АЗС збільшили ціни на автогаз
Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу
Аналітики повідомили, як зміняться ціни на продукти харчування в Україні
У 2025 році 88% українських компаній планують збільшити зарплати працівникам
"Тобто, тепер стягувати знову можна", - пояснює нардеп в своїй публікації.
Приводом для розгляду питання щодо зарплат вищих державних чиновників стало звернення пленуму Верховного суду України в КСУ. Судді Верховного суду просили своїх колег з КСУ оцінити на предмет конституційності тимчасове обмеження суддівських зарплат, яке було зроблено в зв'язку з карантином. Вершителі доль аргументували своє звернення тим, що таке рішення влади порушує принцип верховенства права і гарантії незалежності суддів.
Отже виходить, що з зарплатою понад 47 тисяч українські чиновники і судді можуть бути незалежними, а з більш низькою платнею вони за свою незалежність не ручаються і не можуть гарантувати, що в їхніх рішеннях буде дотриманий принцип верховенства права.
Тим часом українські бізнесмени хочуть переконати владу в тому, що їм не під силу платити податки з мінімалки в розмірі 5 тисяч гривень і наполягають, щоби президент не підписував прийнятий парламентом законопроект про підвищення мінімальної зарплати з 1 вересня.