На території України незаконно знаходяться більш 194,8 тисячі автомобілів з іноземною реєстрацією. У Державній фіскальній службі (ДФС) зазначається, що мова йде про «євробляхи», які в'їхали в Україну в режимах «транзит» та «тимчасове ввезення». Президент Володимир Зеленський, який раніше запропонував продовжити мораторій на штраф за авто на єврономерах, заявив, що перед законом всі українці повинні бути рівні. Про це повідомляє популярний автомобільний портал Autonews.ua.
«Я розумію, чому люди купували ці авто, і розумію, що не від легкого життя. Бідність. Їм дали можливість спокійно заплатити за розмитнення. Багато хто так і зробив. Кредит взяли. В борг взяли. Хто не зробив — то ось ще буде їздити на авто без нашої реєстрації. Так буде? - обурюється Володимир Зеленський. - А те, що я машини купував і все платив. В чому справедливість? А мої рідні і друзі теж в салонах і на ринку купували і всі платили. І в чому справедливість по відношенню до них? Чому законослухняні в Україні завжди "влітають на бабло", а ті, хто «йде» від закону, почуваються норм? Я проти продовження мораторію на штрафи. Але згоден на іншу справедливість. Знижуйте тарифи на ввезення авто, щоб вони не коштували в 2,5 рази дорожче, ніж в Європі. Тоді всі будуть задоволені. Але домовимося. Всі живуть за законом. Або навіщо тоді закон?»
Майбутній народний депутат Владислав Криклій, який може стати головою транспортного комітету в Раді, заявив, що продовження мораторію на штрафи за несвоєчасне розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації недоцільно.
«Всі, хто планував перереєструвати свій транспорт, вже це зробили. Я так розумію, залишилися незареєстрованими тільки ті, хто не хоче, не може або не має документів», — заявив нинішній керівник головного сервіс-центру Міністерства внутрішніх справ Владислав Криклій.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Нагадаємо, що в Україні з 22 серпня 2019 року припинила діяти 25-відсоткова знижка на розмитнення “євроблях” (автомобілів на іноземній реєстрації), після чого акциз треба буде сплачувати в повному обсязі. Митне оформлення здійснюється за умови добровільної сплати до держбюджету коштів у сумі, що дорівнює 8500 гривень (500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) в разі, якщо цей транспортний засіб знаходиться на території України з порушенням вимог Митного кодексу України.
У Зеленського раніше визнали, що у поліції немає доступу до митних баз, тому вони не можуть знати, чи порушив автомобіль терміни в’їзду, чи ні. Тобто зупиняти “євробляхи” поліція має право, а штрафувати де-факто не може.
Незважаючи на те, що під час наради у Мінінфраструктури домовилися продовжити мораторій на введення значних штрафів для власників нерозмитнених авто на іноземній реєстрації, дехто з «євробляхерів» вже встиг отримати відповідний протокол.