Today.ua

Вознесіння Господнє: історія, традиції і чого не можна робити 6 червня

У цьому році Вознесіння Господнє припадає на 6 червня. Це свято традиційно відзначається православними на 40-й день після Великодня. Саме в цей день Ісус Христос вознісся на небо, сів праворуч від Отця і відкрив людству вхід в Царство Небесне, подарувавши надію на прощення гріхів і вічне життя.

Назва свята відображає суть події — це Піднесення на Небо Господа Ісуса Христа, завершення Його земного служіння. Число 40 — не випадкове, а несе сенс. У всій Священній історії це був час закінчення великих подвигів. За законом Мойсея, на 40-й день діти повинні були бути принесені батьками в храм, до Господа. І тепер у сороковий день після Воскресіння, після нового народження, Ісус Христос повинен був увійти до небесного храму Свого Батька як Спаситель людства. Перемігши смерть, цей страшний наслідок гріха, і давши тим самим можливість воскреснути в славі, Господь підніс у Своїй Особі людську природу, включаючи тіло людини. Тим самим Господь відкрив кожній людині можливість до загального Воскресіння піднестися у вищу обитель світла до самого Престолу Всевишнього.

Це останній день, коли Ісус був на землі. Після цього два ангели сповістили про те, що Христос повернеться на землю, щоб судити живих і мертвих.

Приготування до свята починаються ще в середу. Напередодні Вознесіння віруючі йдуть до церкви для сповіді і причастя.

У четвер у храмах відбувається урочисте богослужіння з нагоди Вознесіння Господнього. Для проведення літургії священики надягають білий одяг. Посту в цей день не дотримуються, можна їсти будь-яку їжу.

У день Вознесіння прийнято поминати покійних батьків. За традицією, для цього пекли особливе печиво, яке називають "Божа окутка" або "Онучки". За формою випічка нагадує сходи. Взявши їх, люди зазвичай йшли на цвинтар до могил рідних, а також до церкви. Також частували гостинцями своїх родичів, до яких ходили в гості. Крім того, у цей день варто попросити вибачення у всіх, з ким ви у сварці.

Як і в будь-церковне свято, на Вознесіння не можна лаятися, лихословити і бажати комусь зла, переїдати, веселитися, виносити сміття, плювати на землю, займатися сексом, відспівувати покійних, в церквах і храмах у цей день не служать панахиди. Також не бажано займатися важкою роботою по дому, адже це нібито відволікає від роздумів про бога і молитов.

Раніше Today.ua повідомляв, які подарунки прийнято дарувати на День матері.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ