День матері 2019: історія, традиції та ідеї для подарунків

День матері щорічно відзначається у другу неділю травня. У 2019 році цей день припав на 12 травня.

День матері 2019: історія, традиції та ідеї для подарунків - today.ua

Свято усіх матерів зародилося у США. У 1907 року американка Анна Джарвіс виступила з ініціативою вшанування матерів та їхньої ролі в житті кожної людини у пам'ять про свою матір Анну Марію Рівз-Джарвіс. Вона була відомою громадською діячкою, боролася за розвиток сфери охорони здоров'я у США. Через кілька років, після десятки листів до державних установ, законодавчих органів і видатних осіб, це свято у Штатах стало офіційним.

Перше офіційне святкування Дня матері відбулося 8 травня 1914 року. А вже після Першої світової війни до Штатів приєдналися Швеція, Норвегія, Данія, Німеччина і Чехословацька республіка. В Україні свято офіційно відзначають з 1999 року. Проте воно не вважається державним святом.

У День матері діти традиційно дарують своїм матусям листівки і вироби, зроблені своїми руками, присвячують їм вірші, співають пісні або готують сніданки. Маму можна порадувати букетом квітів, придбати готові набори косметики, парфумів чи солодощів. Окрім квітів і смачного сніданку, можна подарувати букет із різнокольорових кульок або сертифікат на майстер-клас чи б'юті-процедуру.

День матері 2019: історія, традиції та ідеї для подарунків

У США і Австралії існує традиція носити в День матері на одязі квітку гвоздики. Кольорова гвоздика говорить про те, що мати жива, а білі квіти приколюють до одягу в пам’ять про померлих матерів.

Раніше Today.ua повідомляв, що в Україні офіційно святкуватимуть День батька у третю неділю червня кожного року. Цього року цей день випадає на 16 червня.