Today.ua

Восьмій частині українців бракує грошей навіть на їжу, - результати соцопитування

Восьма частина українців систематично голодує. Такий невтішний висновок дали результати соцопитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології КМІС. Опитування проводилося двічі: в кінці квітня і в кінці травня - по телефону на основі випадкової вибірки. Як і слід було очікувати, всього за один місяць, проведений в карантині, рівень добробуту людей різко погіршився.

Так, ще наприкінці квітня 20,5% опитаних українців можна було умовно назвати багатими. Це ті сім'ї, які могли собі дозволити придбати дорогі побутові речі: холодильник, телевізор, пральну машину. До кінця травня кількість таких людей скоротилася до 12%.

Вони перейшли в розряд людей з нижчим добробутом. Завдяки припливу з групи "багатих" поповнилася група людей з середнім достатком. Замість 30% їх стало 36. Такі люди можуть собі дозволити відкладати із зарплати якусь частину грошей, однак покупка дорогої побутової техніки їм не по кишені.

Водночас деякі люди середнього достатку також опустилися на сходинку нижче, поповнивши загін людей із низьким рівнем добробуту. Таких в кінці травня виявилося 37% замість 34% квітневих. Їм вистачає грошей на їжу, але з купівлею одягу справи йдуть туго.

І нарешті, в травні майже восьма частина наших співвітчизників опинилася за межею бідності, в той час як місяцем раніше вони становили лише десяту частину. Тобто їхня питома вага зросла з 10% до 12. Такі люди не можуть собі дозволити придбати достатньо їжі.

Очевидно, рівень добробуту наших громадян повинен зробити ривок вгору з вересня. Адже саме в першому місяці осені уряд обіцяє підняти мінімальну зарплату до 5 тисяч гривень. А з нового року його обіцяють зробити на рівні 6 тисяч. Правда, є побоювання, що інфляція може благополучно з'їсти все це несподіване багатство.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ