Водохреща 2019: що потрібно знати про освячену воду

Автор: Лобанова Єлизавета

Сьогодні, 19 січня, християни відзначають завершальне свято різдвяного циклу, яке називається Водохрещем або Йорданом. Цього дня пірнають до ополонки і освячують воду, яка має цілющу силу.

Водохреща 2019: що потрібно знати про освячену воду - today.ua
Фото:telegraf.com.ua

Духівник Українського католицького університету отець Ігор Пецюх розповів, для чого освячувати воду, скільки можна її зберігати, та як використовувати.

За його словами, обряд освячення води пов’язаний з глибоким духовним змістом, і той, хто з вірою її приймає, для тих вода має благодатні властивості.

"Освячують воду не тому, що повинні, а тому, що хочемо і бачимо у цьому сенс. Адже християни бачать зв’язок свого духовного життя з матеріальним світом. Кожна щира молитва — це входження людини в Божественне, яке преображує матерію. Так у кожній Євхаристії молитва Церкви преображує хліб і вино, а під час Йорданського водосвяття — воду", – розповів священик.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

У Верховній Раді вирішили, що відшкодування сім'ям загиблих українських громадян буде платити РФ

На Водохреще прийнято занурюватися в ополонку, щоб очиститися від хвороб та бід протягом року. Проте, за словами священника, ця традиція не має українського коріння і духовного значення.

"Купатися в ополонці — не гріх, але не потрібно пов’язувати це з очищенням чи іншими благодатями. Корисніше буде провести цей час у храмі на молитві", - зазначив отець Ігор Пецюх.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Традиційно освячену воду п’ють або кроплять себе, близьких і будинок.  Священнослужитель додав, що освячена вода не псується. Існує думка, що у воду під час свячення вкладають золотий або срібний хрест і саме через це вона консервується і не псується.

Як повідомляв Today.ua, вживання фільтрованої води провокує порушення водно-сольового обміну - появу карієсу, випадання зубів, ламкість кісток.