Військкоми проникають у житло українців: юрист відреагував на скандал у Хмельницькій області

Автор: Леся Ловіцька

На Хмельниччині виник скандал після того, як військкоми увірвалися до приватного будинку, щоб вручити повістку, і погрожували чоловікові, який там проживає. Юрист оцінив дії представників ТЦК.

Військкоми проникають у житло українців: юрист відреагував на скандал у Хмельницькій області - today.ua

Військкоми не мають права самовільно заходити до будинків українців, щоб вручати їм повістки. Про це заявив адвокат Ростислав Кравець. За фактом вони порушили закон. Їм дозволено проникати у квартиру чи будинок військовозобов'язаних лише за рішенням суду.

Без судового рішення силовики можуть зайти у житло у двох випадках: якщо їх туди викликали, а також є загроза життю людини. При цьому це стосується виключно правоохоронців, а не працівників військкоматів. Тому на Хмельниччині вони перевищили службові повноваження. Власник будинку, до якого увірвалися непрохані гості, може звернутися до поліції із заявою про незаконне проникнення до будинку.

"Закон про це говорить, що заходити до будинку представники ТЦК не мали права. Фактично вони порушили закон. Заходити до приміщення вони мають лише за рішенням суду. Їхні дії можна розцінювати як незаконне проникнення в житло", - пояснив Кравець.

Популярні зараз

В Україні запровадять реєстр громадян, що активно здійснюють перекази коштів між картками: які будуть наслідки

Зеленський розповів, про що мовчав більше двох років: втрати України у війні могли бути значно меншими

ТОП-5 кросоверів до $10,000 з найбільш надійними двигунами

Путін готовий закінчити війну в Україні: російський диктатор назвав умови

Нагадаємо, що у Мережі розповсюдили відеоролик, знятий мешканцями приватного будинку. Хазяїн став проганяти військовослужбовців, яким не дозволяв заходити навіть у двір. Він повідомив, що один із візитерів погрожував його дружині зламати ногу, а потім йому самому. Представник ТЦК заявив, що опонент "сам зламає і ногу, і голову", коли нібито тікатиме на мотоциклі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Військком також запевнив, що є майором поліції. У ТЦК розпочали перевірку за фактом інциденту.

Нагадаємо, раніше було названо категорії чоловіків, які після мобілізації можуть служити в тилу.