Від 7 до 12 років: Зеленський зібрався саджати “ворів у законі“

Президент України Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкт, який передбачає впровадження кримінальної відповідальності для так званих "ворів у законі". Текст законопроекту №2513 опубліковано на сайті парламенту.

Від 7 до 12 років: Зеленський зібрався саджати “ворів у законі“ - today.ua

Так, Зеленський пропонує покарання у вигляді від 7 до 9 років тюрми з конфіскацією майна для "кримінальних авторитетів".

В законопроєкті зазначено, що "злодій у законі" – це особа, яка дотримується властивих злочинному середовищу традицій і правил поведінки, користується авторитетом серед осіб, які вчинили кримінальні злочини, керує, координує і/або організовує діяльність злочинної спільноти або її частини, або є учасником такої спільноти.

Від 7 до 12 років в'язниці можуть отримати особи, викриті у створенні злочинної організації, керівництві нею або участі у ній, участі у злочинах, скоєних злочинною організацією.

Якщо закон буде прийнято, організаторів зустрічей (сходок) злочинних організацій будуть саджати на термін від 3 до 6 років.

Нагадаємо, також Зеленський зробив заяву з бігової доріжки щодо зменшення тарифів на опалення наступної зими. Зокрема, за його словами, тарифи можуть знизитись вдвічі. При цьому глава держави пообіцяв, що це буде досягнуто не за рахунок коштів громадян.