Вчені зруйнували міф про безпечність електронних сигарет

Автор: Осипенко Анна

Куріння електронних сигарет руйнує життєво важливі клітини імунної системи. До такого висновку дійшли вчені Бірмінгемського університету. Вони проводили дослідження, аби з'ясувати чи дійсно електронні сигарети такі безпечні, як можемо чути.

Вчені зруйнували міф про безпечність електронних сигарет - today.ua

Про це інформує Express.
Дослідження показало, що пара електронної сигарети руйнує імунні клітини в легенях, що може викликати запалення.

«Я не вірю, що електронні сигарети є більш шкідливими, ніж звичайні цигарки, але ми повинні мати обережний скептицизм, щодо їх безпеки, у яку нас змушують вірити», - сказав Девід Тікетт, професор Бірмінгемського університету, який очолив дослідження.

Раніше науковці досліджували хімічний склад рідини, до того як вона почне випаровуватись і потрапить в легені. Зараз вчені зосередились на тому, як пара впливає на організм, коли людина її вдихає. Для цього в лабораторії була створена механічна процедура для імітації куріння, а також використовувались зразки легеневої тканини, яку взяли у восьми некурців.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

«У той час як електронні сигарети більш безпечні з точки зору ризику розвитку раку, протягом кількох років може збільшитись ризик виникнення хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ)», - каже Девід Тікетт.

У ході дослідження було виявлено, що пара викликає запалення і порушує діяльність альвеолярних макрофагів - клітин, які видаляють потенційно шкідливі частинки пилу, бактерії та алергени. Деякі результати були схожі на ті, які спостерігають у постійних курців і людей з хронічними хворобами легень. Проте дослідники кажуть, що отриманих результатів поки що недостатньо, аби робити загальні висновки, адже досліди проводились в лабораторних умовах протягом 48 годин. Для того, щоб визначити, як вейпінг вплине на організм в майбутньому, потрібно продовжувати спостереження.

Головне