Вчені розповіли, чи буде щось зі здоров'ям людини, якщо пити із немитої чашки, на стінках якої залишилися сліди від чаю чи кави. Відповідь здивує багатьох.
Є люди, які не відмивають чашку після кави чи чаю, а просто споліскують водою. На стінках накопичується наліт - це таніни та алкалоїди, які не шкодять людині, а навпаки мають протизапальну дію і є антиоксидантами.
Але чи насправді шкодить людському організму пиття з немитої чашки. Насправді - ні.
Справа в тому, що на поверхні ємності справді накопичуються бактерії, включаючи кишкову паличку. Але в основному їх кількість така сама, як і на наших руках прямо зараз.
Навіть якщо залишити чашку на довгий час немитою, в ній з'явиться пліснява - з бактерій, які потрапили туди зі слиною людини. І якщо ви знову захочете скористатися своєю чашкою, то нічого не станеться. Навіть якщо ви користувалися чашкою під час грипу та інфекційної хвороби, організм вже пристосувався до інфекції, виділив спеціальні антитіла, які не дозволять вам захворіти знову, навіть якщо мікроби залишилися на чашці.
Найголовніша небезпека, яку може нести немита чашка, якщо з неї пив хтось інший. У такому разі можна отримати не тільки розлад кишечника, але й заразитися застудою чи іншою інфекційною хворобою.
Найголовніше - пити зі власної чашки та нікому її не давати. В офісі зберігайте її у своєму столі або підпишіть, звернувшись до колег із проханням не користуватися нею. Також вчені рекомендують перед тим як заварювати та пити чай чи каву, вимити руки. Мити чашку потрібно щодня, наприклад, увечері - найкраще в посудомийній машинці або мильною губкою.
Нагадаємо, названо найшкідливіший чай, який більшість вважає найкориснішим.