Today.ua

Вчені назвали головних розповсюджувачів коронавіруса: найбільш заразні люди

Коронавірус охопив 5,5 млн осіб у світі, а його жертвами стали вже 347 000 осіб. Вчені з усього світу намагаються знайти вакцину від цього вірусу і намагаються докопатися до його природи. У різних країнах рівномірність зараження неоднорідна. І як було доведено, це залежить не від штаму коронавіруса, і не від імунітету нації, а від наявності або відсутності в популяції суперрозповсюджувачів— людей, які передають найбільшу кількість вірусів співвітчизникам.

Коронавірус може безсимптомно жити в організмі людини два тижні. За цей час він здатний поширюватися в навколишньому середовищі, і є носії SARS-CoV-2, які заражають більше людей, ніж інші носії. До такого висновку прийшов учений з Національного університету Литораля Пабло Бельдоменіко. Саме безсимптомних носіїв інфекції він називає суперрозповсюджувачами. Вони найбільш небезпечні в кожному суспільстві і стають збудниками епідемії. Карантин вводиться як-раз для того, щоб люди не контактували між собою, тим самим не поширюючи інфекцію.

При зараженні коронавірусом важливо врахувати, яка кількість вірусів отримує людина. Той, хто отримує «левову» дозу, - стає суперрозповсюджувачем. Вчений пояснює, що вірус інфікує клітини людини, а не її в цілому. Відповідно, один вірус, що потрапив в організм, уражує одну клітину, яка потім зробить ще 100 нових вірусів. Але якщо у людину потрапило 100 вірусів, в результаті ми будемо мати 10 тисяч нових вірусів у цієї однієї людини. Саме тому людина, що отримала найбільше вірусне навантаження, може стати тим самим суперрозповсюджувачем.

Ще одне дослідження, проведене китайськими вченими, довело, що в організмі людей різного віку виробляється неоднакова кількість антитіл на коронавірус. Що цікаво, в крові перехворілих, кому за 60, у 94% випадків знайдено антитіла. У людей інших вікових груп в такій великій кількості антитіла просто не виробляються.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ