В Україні зростатимуть ціни на продукти: зате ціна на горілку залишиться незмінною

В Україні, у третьому кварталі, зростатимуть ціни на продукти. Власне, по більшості товарів це зростання вже намітилося. За перше півріччя подорожчали 14 з 20 основних позицій споживчого кошика, стверджує segodnya. Ця тенденція цілком збережеться і в другому півріччі. Такої думки дотримуються економісти, які прокоментували цьому виданню цінову ситуацію на ринку.

 В Україні зростатимуть ціни на продукти: зате ціна на горілку залишиться незмінною - today.ua

Що стало набагато дорожче

Моніторинг цін на ринку показує, що за півроку ціни зросли по 14 товарних позиціях. Найбільше стрибнули в ціні, звичайно, яблука-на 112%. Тому економісти радять їх виводити за рамки цінової аналітики, щоб не спотворювати загальної картини. Крім яблук, істотно піднялася в ціні гречка-на цілих 33%. Крім того, на 37% став дорожче борщовий набір. Ці три групи товарів опинилися в лідерах зростання цін.

На 10% зросли в ціні сигарети, які статистика також відносить до продовольчої групи. І на 11% стали дорожче жарознижуючі і знеболюючі засоби, без яких також ніяк не обійтися.

 В Україні зростатимуть ціни на продукти: зате ціна на горілку залишиться незмінною

Однак дещо й подешевшало

Найбільше, на 24%, просів у ціні бензин. На 15% стали дешевше курячі тушки, і на 9,3% подешевшали яйця.

Решта товарів дешевшали-дорожчали не так значно. Однак за підсумками цього балансу цін можна сказати, що ціни на основні товари все-таки виросли.

 В Україні зростатимуть ціни на продукти: зате ціна на горілку залишиться незмінною

Причини різких цінових стрибків

У першому кварталі на українському внутрішньому ринку різко знизили ціну на яйця і курятину. Все-через те, що Європа ввела заборону на цю групу українських товарів. Проте вже в другому кварталі ситуація змінилася, і продукція птахівництва стала відігравати позиції. Правда, за підсумками півріччя її ціни все одно поки в мінусі.
Крім того, м'ясо дешевшало ще й через те, що карантин залишив без доходу багатьох українців, і м'ясо просто багатьом сім'ям стало не по кишені.

Гречка кілька попередніх років дешевшала і, очевидно, вже досягла свого цінового мінімуму. Проте вже минулого року її посіви істотно скоротилися, що не могло не позначитися на вартості цієї крупи. Не дивно, що вона так підстрибнула вгору.

Борщовий набір подорожчав через два фактори: холодну посушливу весну, яка не дала аграріям надій на хороший урожай цього року, а також через карантин, який закрив для нас імпорт продуктів. З цієї ж причини зробили такий рекордний ціновий ривок і яблука.

Сигарети продовжують методично дорожчати через підвищення ціни на акциз. Це відбуватиметься до тих пір, поки вони не досягнуть європейських цін - таке зобов'язання Україна взяла перед Європою.

 В Україні зростатимуть ціни на продукти: зате ціна на горілку залишиться незмінною

Що станеться з цінами в третьому кварталі

У третьому кварталі не подорожчає горілка - депутати не встигли до канікул підвищити на неї акциз, тому її ціна повинна залишитися незмінною.

Ціни на харчові продукти зростатимуть. На це є кілька причин. По-перше, через те, що люди вийшли на роботу після карантину, підвищиться їхня купівельна спроможність. А відповідно, ціни на курятину, яйця, свинину будуть рости.

По-друге, через несприятливі кліматичні умови урожай буде набагато нижче, ніж минулого року, що також провокуватиме зростання цін на продовольство.

Овочі борщового набору повинні у вересні подешевшати, проте не настільки, щоб відіграти своє весняне подорожчання.

При цьому зростатиме ціна на ліки, причому не тільки імпортні, а й вітчизняні. І виросте в ціні пальне.

Загалом, найстабільнішою за ціною виявилася горілка. Однак вона і так досить дорога, щоб зробити її "продуктом" щоденного вживання. Та й не варто її вживати щодня. Хоча іноді виникає бажання випити - з огляду на все, що відбувається.

Нагадаємо, ціни на томати в Україні вже вище, ніж у Європі. На це вплинули два фактори: зниження поставок тепличних помідорів і несприятливі погодні умови, через які урожай овочів буде невисоким.

В уряді розповіли, що чекає нелегальних таксистів: штрафи і повне розорення
Мінінфраструктури має намір почати системний наступ на нелегальних перевізників із тим, щоби повністю викорінити це явище і змусити всіх платити гроші...
Українські пенсіонери можуть залишитися без грошей: державі нічим платити пенсії
Уже зовсім скоро українські пенсіонери можуть залишитися без грошей. Причому, чим ближче до нового року, тим вище ймовірність такого сумного сценарію....
Податкова отримає повний доступ до банківських операцій українців: «Все як у Європі»
В Україні мають намір відкрити вільний доступ для податкової інспекції до всіх рахунків і банківських переказів українців, щоб з'ясувати, хто з громад...
Українські банки вивезли зайві долари і євро з країни: з чим пов'язаний експорт валютного кешу
Пандемія коронавіруса внесла свої корективи в життя і фінансове благополуччя українців. У поточному році громадяни країни почали масово продавати валю...
В Україні індексуватимуть аліменти: з року в рік доведеться платити більше
В Україні вступив в дію закон, згідно з яким аліменти будуть індексуватися. Таким чином, одержувач аліментів зможе з кожним роком мати більше грошей, ...