В Україну передано копію хронік з найдавнішою згадкою про Русь

30
В Україну передано копію хронік з найдавнішою згадкою про Русь - today.ua
Фото: Вікіпедія (Абатство Святого Бертіна, де знайшли хроніки)

Україна отримає копію витягів з Бертинських хронік, документа з найдавнішою західноєвропейською згадкою про Русь-Україну.

Про це повідомляє посол Франції в Україні Олег Шамшур, пише “Український інтерес”

“В Україну передано копії витягів з Бертинських хронік, які зберігаються в бібліотеці міста Сент-Омер та вважаються найдавнішою згадкою про Русь-Україну”, — розповів дипломат.

Окрім цього, Шамшур побажав успіху в реалізації авторам проекту з дослідження джерел і становлення української державності.

Бертинські аннали — пам’ятка Середньовіччя, написана в Франкській імперії у 830—882 роки. Назва умовна, за місцем знахідки основного рукопису в абатстві Святого Бертіна.

Бертинські аннали містять найдавнішу західноєвропейську згадку про Русь. В хроніках повідомляється, що в 839 році до імператора Людовика I, прибуло посольство візантійського імператора Теофіла, який: “прислав також… деяких людей, які стверджували, що вони і народ їх, називаються Рос (Rhos); їх король (лат. rex) має титул хакана (лат. chacanus), і направив до нього (Теофіла), як вони стверджували, заради дружби…”

Зазначимо, що в анналах представників Русі називають “народом шведів” (Sueones), що є одним з головних аргументів на користь норманського походження Русі.

Нагадаємо, в Україні вперше надрукують копію “Реймського Євангелія”.

загрузка...