Випускники українських шкіл, починаючи з 2019 року, отримуватимуть свідоцтво про повну загальну середню освіту, замість звичного атестату. Таку постанову було прийнято під час засідання Уряду у середу, 6 березня.
Відтепер українські школярі отримуватимуть після 4-го класу – свідоцтво про здобуття початкової освіти; після 9-го – свідоцтво про здобуття базової середньої освіти; а після завершення школи в 11-му (12) класі – свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти.
Крім того, щоб усі ці документи будуть доступні для осіб з порушеннями зору, їх почнуть виготовляти з використанням шрифту Брайля.
"Ще з радянських часів ми маємо атестат про повну загальну середню освіту, такого ж зразка документ діє в РФ, але в усіх цивілізованих країнах світу ця практика не поширена. Також документи мають бути доступними. У нас щороку зростає кількість дітей з особливими освітніми потребами у школах. Отримуючи свій документ про освіту, вони мають право розуміти, що там написано. Відтепер така можливість з’явиться", – пояснила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
У Міністерстві освіти планують, щоб усі свідоцтва, зокрема про отримання початкової освіти, були занесені в єдину державну базу (ЄДЕБО). Це полегшить відновлення документів, а також перехід дітей із закладу в заклад.
Нагадаємо, іспити IELTS та TOEFL Міносвіти буде зараховувати як оцінку державної підсумкової атестації з іноземної мови.
Раніше повідомлялося, що держава безкоштовно забезпечуватиме учнів та вчителів електронними підручниками.