В Україні зросла пенсія і змінилися правила виходу на неї

Автор: Денис Светлов

З 1 січня 2020 року розмір мінімальної пенсії в Україні зріс до 1638 грн, що всього на 74 грн більше, ніж у грудні минулого року. Така сума закладена у державний бюджет на 2020 рік.

В Україні зросла пенсія і змінилися правила виходу на неї - today.ua

Крім того, на 1 липня нинішнього року заплановано чергове підвищення до 1712 грн, а з 1 грудня – до 1769 грн. Таким чином, у 2020 році зростання мінімальної пенсії складе 8%.

Також повідомляється, що з 1 січня для призначення пенсії за віком збільшилася кількість необхідних років трудового стажу. Згідно з новими правилами, на одержання пенсії за віком після досягнення 60 років можуть претендувати тільки ті громадяни, чий загальний трудовий стаж не менше 27 років. Нагадаємо, що раніше було 26 років.

Якщо в людини не вистачає трудового стажу, то пенсійний вік настане не в 60, а в 63 або 65 років. Це залежить і від дати звернення за призначенням пенсії.

Популярні зараз

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Одна з європейських країн збільшить розмір виплат українським біженцям

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Уряд також ухвалив рішення з наступного року скасувати для жінок вихід на пенсію за "пільгу". Таким чином, у 2021 році в 59,5 років на пенсію зможуть вийти тільки ті жінки, які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року. Народжені після цих дат можуть розраховувати на пенсію лише в 2021 році, тобто одночасно з чоловіками свого року.

Нагадаємо, що в 2020 році Пенсійний фонд України планує збільшити кількість українців, які обслуговуються через новий мобільний додаток ПФУ, що був запущений в тестовому режимі в вересні 2019 року. У новому сервісі можна зареєструватися на веб-порталі за наявності електронного підпису або платіжної картки, яка одночасно є і пенсійним посвідченням громадянина.