В Україні середній розмір призначеної субсидії на одну сім'ю у квітні 2019 року збільшився на 32,3%, у порівнянні з відповідним періодом 2018 року, і склав 409,8 грн. Про це повідомили в Державній службі статистики.
У січні-квітні 2019 року за субсидіями на оплату житлово-комунальних послуг звернулося 755,1 тис. домогосподарств, що на 3,9% менше, ніж у січні-квітні 2018 року. За цей час призначено субсидії 946,9 тис. домогосподарств. Порівняно з відповідним періодом 2018 року кількість таких домогосподарств збільшилася на 23,8%.
Прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що процес монетизації субсидій та пільг – це не разова акція, а планомірний процес, який буде тривати. Уряд планує працювати у цьому напрямку з жовтня 2019 року.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
“У людей є державна підтримка на оплату послуг. Це важливо. Статистика говорить наступне: ми монетизували субсидії для 3,4 млн домогосподарств. На це витратили 5,7 млрд грн. Це гроші людей. Потрібно, щоб люди отримували кошти, а також розуміли ціну і вартість послуг”, – заявив Володимир Гройсман в ефірі телеканалу “Україна”.
Також Гройсман нагадав, що з 1 жовтня 2019 року в Україні стартує монетизація пільгна оплату житлово-комунальних послуг. Він пояснив, що паралельно будуть діяти дві системи надання пільг у грошовій формі: готівкова і безготівкова.
Якщо одержувач монетизованої субсидії візьме гроші, але вчасно не розрахується за надані послуги і за станом на травень 2019 року надійде інформація про заборгованість понад 340 гривень, допомогу на новий період 2019-2020 рр. не буде призначено.