В Україні введуть абонплату за комуналку. Стало відомо, що всім мешканцям дали рік на те, щоб вибрати форму відносин з постачальниками: індивідуальну або колективну. Якщо мешканці будинків не організовуються, то з кожним підпишуть індивідуальний договір, а якщо вдасться домовитися з сусідами – колективний. Згідно з законом про житлово-комунальні послуги, платити щомісячну абонплату повинні тільки ті, хто підписав індивідуальні договори. Зібрані гроші повинні витрачатися на підписання документів, обслуговування лічильників, стягнення боргів. Важливо також відзначити, що гроші будуть стягувати щомісячно, навіть якщо зовсім не користуватися комунальними послугами. І всі будуть платити по-різному.
Кабінет міністрів розробив проект з максимальним розміром плати. Її прив'язали до мінімальної зарплати. Відповідно, кожен раз, коли в Україні підвищують мінімалку, постачальники комунальних послуг можуть підвищувати абонплату.
Формула підрахунку розміру абонентської плати виглядає так:
- Мінімальна зарплата * 2,58 * 0,15 * К, де 2,58 – середня кількість осіб у сім'ї;
- 0,15 – середня частка витрат на комуналку від загального доходу сім'ї;
- К – коефіцієнт (для опалення та води – 0,019 для сміття – 0,009).
На даний момент мінімальна зарплата становить 4173 грн. Відповідно, абонентська плата за опалення, гарячу та холодну воду складе 30,6 грн, а на вивезення сміття – 14,5 грн.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Нагадаємо, з 1 травня 2019 року українці почали платити за комуналку по-новому.