В Україні три міста повністю переходять на “зелену“ енергетику

Автор: Лобанова Єлизавета

Мери Житомира, Кам'янця-Подільського та Чорткова підписали меморандум з міжнародною кліматичною організацією 350.org, відповідно до якого взяли на себе зобов’язання поступово перевести енергосистему своїх міст на відновлювані джерела енергії, повідомляє «Укрінформ».

В Україні три міста повністю переходять на “зелену“ енергетику - today.ua

"Ми вдячні нашим мерам за те, що вони перші долучилися, зокрема міський голова Житомира вже підписав Меморандум про ціль перевести місто до 2050 року на 100% відновлюваної енергії в енергобалансі міста", - прокоментувала координатор від міжнародної кліматичної організації 350.org Світлана Романко.

Вона зазначила, що 7-8 вересня проходить глобальна кліматична мобілізація, до якої долучені понад 200 міст по всьому світу.

Міський голова Житомира Сергій Сухомлин зауважив, що місто у червні 2018-го спільно з 350.org підписало Меморандум про глобальний перехід міста на 100% відновлюваної енергетики.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

«У нас є обов’язки до 2020 року скоротити викиди CO2 на 20%. Зараз у місті Житомир працюють міжнародні організації, і ми реалізуємо проект будівництва ТЕЦ на біопаливі, який вже реалізував Кам'янець-Подільський. Також за рахунок гранту Швейцарського бюро співробітництва на днях відбудеться підписання угоди по будівництву ще однієї ТЕЦ на біопаливі. Естонські інвестори будують велику ТЕЦ і ще одна ТЕЦ проходить конкурс. Чотири ТЕЦ дадуть місту Житомиру приблизно 100 МВт теплової енергії, завдяки якій ми зможемо замістити газ", - сказав Сухомлин.

Кам'янець-Подільський також долучився до підписання меморандуму, у якому є вимога досягти економії всіх енергоресурсів на 20%, а також скоротити використання викопного палива та обсягів викидів парникових газів у навколишнє середовище на 20%.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Міський голова м. Чортків Володимир Шматько також прокоментував угоду: «Ми поставили собі завдання - зробити місто Чортків енергоефективним. У 2016 році ми підписали угоду мерів, розробили свій план дій сталого енергетичного розвитку Чорткова, дали чіткі завдання, що громада і місцева влада має зробити до 2030 року, а головним завданням - це зменшити споживання енергоресурсів і зменшити викиди CO2 в навколишнє середовище до 30%"».

Нагадаємо, що в українському агробізнесі почали використовувати дрони на сонячних батареях.

Головне