Національний банк України (НБУ) почав стрес-тестування 29 найбільших банківських установ, у яких зберігаються заощадження українців. У ході перевірки співробітники НБУ оцінять, наскільки той чи інший банк зможе виконувати свої зобов'язання перед вкладниками в разі виникнення певних стресових ситуацій в економіці країни.
"За попередніми даними, кількість банків, що потребують вливання капіталу за базовим і негативним сценарієм стрес-тестування, зменшиться, якщо порівнювати з показниками попереднього року», — повідомили в Нацбанку.
У разі негативного результату регулятор може застосувати санкції до певних банків. Зокрема, обмежити їм обсяги кредитів або відкликати ліцензію на виконання тих чи інших операцій. При цьому в НБУ заявили, що ніяких загроз для вкладів клієнтів немає.
- В ході стрес-тестування моделюються певні ситуації, які малоймовірні, але можливі, - говорить виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин. - Наприклад, різке зростання інфляції. Серед перевірених банків є кілька тих, які не виконали рекомендації НБУ за попереднім стрес-тестуванням, не збільшили свій капітал. Банки з першої десятки за величиною капіталу пройдуть тестування з імовірністю, близькою до 100%, але і клієнтам інших банків побоюватися нічого.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Нагадаємо, раніше перший заступник глави Нацбанку Катерина Рожкова завила, що, якщо колишнім власникам ПриватБанку через суд вдасться скасувати націоналізацію фінустанови, в НБУ можуть піти на варіант з повторною націоналізацією банку.