Українські журналісти можуть нести кримінальну відповідальність за дезінформацію. Відповідне нововведення передбачається законопроєктом, презентація якого відбулась вчора, 17 січня, в київському "Освіторія Хаб".
Перший заступник міністра культури Анатолій Максимчук заявив, що в ході дискусій в текст законопрєкту будуть внесені зміни. Вже до 28 лютого документ планують внести в Раду.
В ході презентації стало відомо, що пропонується ввести посаду уповноваженого з питань інформації, який буде виявляти факти дезінформації і боротися з нею. За словами Максимчука, всі обмеження на ЗМІ будуть накладатися через звернення уповноваженого до суду.
Також чиновники запропонували присвоювати індекс довіри медіа, які дотримуються стандартів журналістики. Медіа, які добровільно пройдуть перевірку на індекс довіри, отримають спеціальний знак.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Крім того, планується створити організацію журналістського самоврядування, яка буде видавати посвідчення професійного журналіста.
Всі інші журналісти будуть вважатися "звичайними". Професійні журналісти з посвідченнями від цієї організації отримуватимуть посилений захист від держави. Зокрема, вони матимуть безкоштовну правову допомогу в кримінальних справах від держави і отримають охорону в разі загрози життю.
За поширення дезінформації запропонованим законом передбачений штраф в розмірі 1000 мінімальних зарплат, якщо спростування йде добровільно. Якщо через суд - 2000 мінімальних зарплат. Таким чином, штрафи передбачаються чималі - від 4,7 до 9,4 мільйонів гривень.
Крім грошових штрафів, за дезінформацію передбачається і реальний термін від 2 до 5 років. Кримінальна відповідальність настає, якщо дезінформація стосується питань національної безпеки.
Нагадаємо, на телеканалі Петра Порошенка проведуть перевірку через “посягання на честь” Зеленського.