В Україні, незважаючи на війну, ціни на землю зростають. Щоправда, їхній ріст проходить плавно, і він незначний. Проте за однієї умови ціни на землю можуть зрости у кілька разів.
Що це за умова, та куди взагалі рухатиметься український ринок землі найближчими роками, йдеться в матеріалі rbc.ua.
Поточний 2024 рік дав імпульс для підвищення ціни на землю, але вона додала небагато. Як відомо, з 1 січня 2024 року ринок землі став доступний для юридичних осіб. Завдяки цьому, навіть під час війни, ринок трохи пожвавився, і ціни земельних наділів почали зростати. Адже тепер доступ до ринку отримали не лише агровиробники, але й до землі почав прицінюватись бізнес, який не пов’язаний із аграрним виробництвом. Дехто тепер розглядає землю як предмет інвестиційних вкладень.
За словами комерційного директора компанії «Твоє Коло» Єгора Лісничого, ціни на землю від початку 2024 року у середньому зросли на 10%. Очевидно ця тенденція до помірного зростання триватиме й до кінця поточного року. Отже, до кінця року ціни на землю ще можуть зрости на 5-10% порівняно до тих, що є зараз.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Якщо на фронті не буде великих потрясінь, то, ймовірно, ця неквапна висхідна динаміка цін збережеться і в наступному, 2025, році.
"За нашими оцінками, земля в центральних регіонах може додати у вартості 8-10% річних в доларах, або 15-20% у гривнях. Кількість привабливих земельних ділянок з оптимальними параметрами, ймовірно, не зростатиме, а, можливо, навіть зменшуватиметься. Це створить додатковий тиск на ціни та посилить конкуренцію. Ми також очікуємо зростання вартості оренди", – поділився прогнозом Єгор Лісничий.
Однак справді потужного імпульсу зростанню цін на землю може надати переможне закінчення війни, переконаний експерт. У цьому випадку ріст цін може бути кількакратним, і українська земля за короткий проміжок часу стане «золотою». Причому як у купівлі земельних угідь, так і в їхній оренді.
Нагадаємо, в одній з областей України цьогоріч рекордно зросли ціни на землю.