Найпоширеніше в Україні порушення ПДР — це керування транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння. Патрульна поліція щомісяця виписує понад 600 постанов, але це не лякає українських водіїв. Подібна помилка призводить до плачевних наслідків. ДТП, скоєне в нетверезому стані, вже прирівнюється до кримінальної відповідальності і тягне за собою позбавлення прав і тюремне ув'язнення в залежності від рішення суду. У Міністерстві внутрішніх справ (МВС) визнали, що незважаючи на високі штрафи — від 10 000 до 48 000 гривень, автомобілісти все одно сідають п'яними за кермо. Припинити цю практику пропонується за допомогою нового покарання.
Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко повідомив, що вже підготовлений проект закону про арешти за п'яну їзду. За його словами, найближчим часом він буде переданий народним депутатам на затвердження. У Авакова попередили, що арештовувати порушників пропонується на 5 діб, а за повторну спробу сісти за кермо напідпитку — на 10-15 діб. Покарання буде залежати від грубості порушення Правил дорожнього руху (ПДР).
За даними поліції, найбільше п'яних затримують у ніч на суботу.
Оригінально до питання боротьби з п'яними водіями підходять у США. Порушника відразу відправляють на громадські роботи у вигляді прибирання вулиць, в окремих випадках за водіння «під мухою» водія кинуть за ґрати на строк від двох діб до двох місяців.
А ось в Італії водієві "під шофе" відразу випишуть квитанцію на 6 тисяч євро, а на додачу ще й відберуть права строком на два роки.
Також суворо поводяться з п'яними автомобілістами і в Ірландії. Випивши кілька келихів ірландського еля, можна влетіти в штраф на суму 5 тисяч євро і позбутися водійського посвідчення на три роки.
Раніше стало відомо, що глава Міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков збирається з 2020 року посилити правила безпеки на дорозі, а саме: поріг перевищення швидкості знизити, а систему штрафів за перевищення швидкості кардинально змінити.