В Україні посилили відповідальність туроператорів перед туристами

В Україні посилили відповідальність туроператорів перед туристами - today.ua

Кабінет міністрів України посилив ліцензійні вимоги до туристичних операторів, зобов'язавши їх мати постійне фінансове забезпечення перед туристами, а також працювати максимально відкрито. Відзначається, що Мінекономрозвитку ініціювало посилення ліцензійних умов для туроператорів, які відтепер несуть фінансову відповідальність перед туристами та зобов'язані завчасно повідомляти їм про будь-які зміни щодо запланованого подорожі.

У Кабміні також пояснили, що мета прийнятого рішення – захистити українських туристів від дій недобросовісних туроператорів.

- Туроператори зобов'язані мати постійне фінансове забезпечення перед туристами, а також працювати максимально відкрито в правовому полі, - сказав перший віце-прем'єр-міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

Відтепер для отримання ліцензії туроператор повинен забезпечувати фінансову гарантію туристам.

- Це може бути гарантія банку або іншої кредитної установи, - пояснили в Мінекономрозвитку. - У разі здійснення компенсацій туристам туроператор повинен відновити суму фінансової гарантії на наступний робочий день.

Також туроператор зобов'язаний повідомляти туристам про перенесення або затримки рейсу. У тому випадку, якщо затримка передбачена більш ніж на 4 години, туроператор повинен розмістити відповідну інформацію на своєму сайті і проінформувати про це Мінекономрозвитку.

Кабмін, як і обіцяв, ввів нові критерії оцінки ступеня ризиків від здійснення туроператорами діяльності, що підлягає ліцензуванню. Від цієї оцінки залежатиме, як часто Мінекономрозвитку буде здійснювати перевірки туроператорів з урахуванням:

– виду туроператорської діяльності (виїзний, в’їзний та внутрішній туризм), де виїзний туризм визначається із найвищим ступенем ризику;

– обсягу наданих туристичних послуг туроператором (кількість туристів, що скористалися туристичними послугами протягом року) – чим більша кількість споживачів послуг, тим вищий ризик для них від провадження туроператорами своєї діяльності;

– наявності протягом останніх 3 років порушень ліцензійних умов туроператором;

– наявності судового рішення про задоволення цивільного позову споживача туристичних послуг.

Відповідно до цього Кабмін також ввів оцінку туроператорів за ступенем ризику їхньої діяльності з урахуванням суми балів, нарахованих за всіма визначеними критеріями:


 • від 41 до 100 балів – високий ступінь ризику;

 • від 21 до 40 балів – середній ступінь ризику;

 • від 0 до 20 балів – низький ступінь ризику.

Зазначені зміни дозволять Мінекономрозвитку одразу вживати заходів при виявленні порушень туроператорами. Міністерство зможе невідкладно позбавляти такі компанії ліцензії на туроператорську діяльність.

Як раніше повідомляв Today.ua, у Кабміні склали пам’ятку туриста.

Пам’ятка для тих, хто планує відпочинок за кордоном.

Туристу слід переконатися, що у туроператора є діюча ліцензія і фінансове забезпечення (актуальна інформація доступна на офіційному сайті Мінекономрозвитку). Далі необхідно перевірити, що в договорі вказані:


 • дати вильоту і прильоту;

 • інформація про наявність трансферу з аеропорту в готель в обох напрямках (в разі заяви такої послуги);

 • готель і його категорія;

 • терміни відмови від туру і умови повернення коштів.

Кожному туристу рекомендується мати індивідуальний страховий поліс на медичне обслуговування і від нещасного випадку, а також зберегти квитанцію про оплату туру або фіскальний чек.

У подорож обов’язково необхідно взяти:


 • копію договору на туристичне обслуговування;

 • оригінал страхового поліса на медичне обслуговування і від нещасного випадку;

 • контакти туроператора (турагента), контакти дипустанови України у країні перебування.

У разі, якщо туроператор не надав заявлені послуги, турист має право звертатися із заявою в Госпродпотребслужбу, надавши фото або відеоматеріали, копію договору на туристичне обслуговування, розрахункові квитанції понесених витрат.

У разі, якщо туроператор порушив ліцензійні умови, громадянин може звертатися із заявою в Мінекономрозвитку, надавши підтверджуючі документи.

Новий податок в Україні: «їдеш за кордон – плати в казну держави. Багато плати!»
В Україні придумали новий податок для громадян держави. Вважають, що він вирішить одразу дві проблеми: відтік населення та дефіцит грошей у державному...
Пальчевський висловився про роман Зеленського з його прес-секретаркою Мендель: “Поводиться як господиня“
Телеведучий і громадський діяч Андрій Пальчевський, якого важко віднести до критиків нинішньої влади, висловився щодо резонансної теми останніх двох д...
Лоліта попалася на крадіжці: співачка вкрала сукню в магазині, але все зафіксувала відеокамера
Лоліта Мілявська перевершила сама себе у всіх сенсах. По-перше, вона таки вкрала плаття в магазині одягу. А по-друге, перетворилася на справжню красун...
Доктор Комаровський виступив з лякаючою заявою: «це вб'є Україну як державу»
Лікар і телеведучий доктор Комаровський впевнений, що Україна стоїть на краю прірви. Якщо влада допустить в сучасних реаліях помилку, то від країни не...
Коронавірус в Україні знову пішов на спад: оновлена статистика МОЗ
Згідно з оновленими даними від МОЗ, в Україні епідемія коронавіруса потроху йде на спад. Оновлена статистика показала хай і незначне, але все ж зменше...