В Україні посилили відповідальність туроператорів перед туристами

247
В Україні посилили відповідальність туроператорів перед туристами - today.ua

Кабінет міністрів України посилив ліцензійні вимоги до туристичних операторів, зобов’язавши їх мати постійне фінансове забезпечення перед туристами, а також працювати максимально відкрито. Відзначається, що Мінекономрозвитку ініціювало посилення ліцензійних умов для туроператорів, які відтепер несуть фінансову відповідальність перед туристами та зобов’язані завчасно повідомляти їм про будь-які зміни щодо запланованого подорожі.

У Кабміні також пояснили, що мета прийнятого рішення – захистити українських туристів від дій недобросовісних туроператорів.

– Туроператори зобов’язані мати постійне фінансове забезпечення перед туристами, а також працювати максимально відкрито в правовому полі, – сказав перший віце-прем’єр-міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

Відтепер для отримання ліцензії туроператор повинен забезпечувати фінансову гарантію туристам.

– Це може бути гарантія банку або іншої кредитної установи, – пояснили в Мінекономрозвитку. – У разі здійснення компенсацій туристам туроператор повинен відновити суму фінансової гарантії на наступний робочий день.

Також туроператор зобов’язаний повідомляти туристам про перенесення або затримки рейсу. У тому випадку, якщо затримка передбачена більш ніж на 4 години, туроператор повинен розмістити відповідну інформацію на своєму сайті і проінформувати про це Мінекономрозвитку.

Кабмін, як і обіцяв, ввів нові критерії оцінки ступеня ризиків від здійснення туроператорами діяльності, що підлягає ліцензуванню. Від цієї оцінки залежатиме, як часто Мінекономрозвитку буде здійснювати перевірки туроператорів з урахуванням:

– виду туроператорської діяльності (виїзний, в’їзний та внутрішній туризм), де виїзний туризм визначається із найвищим ступенем ризику;

– обсягу наданих туристичних послуг туроператором (кількість туристів, що скористалися туристичними послугами протягом року) – чим більша кількість споживачів послуг, тим вищий ризик для них від провадження туроператорами своєї діяльності;

– наявності протягом останніх 3 років порушень ліцензійних умов туроператором;

– наявності судового рішення про задоволення цивільного позову споживача туристичних послуг.

Відповідно до цього Кабмін також ввів оцінку туроператорів за ступенем ризику їхньої діяльності з урахуванням суми балів, нарахованих за всіма визначеними критеріями:

  • від 41 до 100 балів – високий ступінь ризику;
  • від 21 до 40 балів – середній ступінь ризику;
  • від 0 до 20 балів – низький ступінь ризику.

Зазначені зміни дозволять Мінекономрозвитку одразу вживати заходів при виявленні порушень туроператорами. Міністерство зможе невідкладно позбавляти такі компанії ліцензії на туроператорську діяльність.

Як раніше повідомляв Today.ua, у Кабміні склали пам’ятку туриста.

Пам’ятка для тих, хто планує відпочинок за кордоном.

Туристу слід переконатися, що у туроператора є діюча ліцензія і фінансове забезпечення (актуальна інформація доступна на офіційному сайті Мінекономрозвитку). Далі необхідно перевірити, що в договорі вказані:

  • дати вильоту і прильоту;
  • інформація про наявність трансферу з аеропорту в готель в обох напрямках (в разі заяви такої послуги);
  • готель і його категорія;
  • терміни відмови від туру і умови повернення коштів.

Кожному туристу рекомендується мати індивідуальний страховий поліс на медичне обслуговування і від нещасного випадку, а також зберегти квитанцію про оплату туру або фіскальний чек.

У подорож обов’язково необхідно взяти:

  • копію договору на туристичне обслуговування;
  • оригінал страхового поліса на медичне обслуговування і від нещасного випадку;
  • контакти туроператора (турагента), контакти дипустанови України у країні перебування.

У разі, якщо туроператор не надав заявлені послуги, турист має право звертатися із заявою в Госпродпотребслужбу, надавши фото або відеоматеріали, копію договору на туристичне обслуговування, розрахункові квитанції понесених витрат.

У разі, якщо туроператор порушив ліцензійні умови, громадянин може звертатися із заявою в Мінекономрозвитку, надавши підтверджуючі документи.

“Усе законно”: НАБУ спростувало розтрату держкоштів “Кінокварталом” Зеленського
Національне антикорупційне бюро закрило кримінальне провадження за фактом розтрати держкоштів проти компанії “Кіноквартал”, часткою в якій володів Володимир Зеленський до вступу на посаду президента. Приводом для...
“Діти України у вас стріляють”: скандальна українська акторка зізналася в любові до Росії
Керівник Київського театру “Браво”, акторка Любов Титаренко поскаржилася одіозному журналіста Руслану Коцабі на утиски російської мови в Україні. Так, Титаренко зазначила, що їй складно робити...
Субсидії в Україні: у Зеленського вирішили скоротити кількість субсидіантів
В Україні планують скоротити кількість субсидіантів, а також інших отримувачів пільг після того, як уряд введе неоподатковуваний мінімум доходів домогосподарств. Таке нововведення дозволить звільнити деяких...
“Ця роль не з простих”: кохана Богдана відверто розповіла про їхні стосунки
Обраниця глави Офісу Президента Андрія Богдана, яка є власницею престижного бренду білизни La Мага, а також однією із засновниць інтернет-магазину Jewellery BAZAR Анастасія Слічна, вперше...
“Уряд і зарплати”: Нефьодов назвав серйозні ризики у роботі нової митниці
Новий голова Державної митної служби України Максим Нефьодов назвав основні ризики, які можуть загальмувати реформу митниці або взагалі зроблять її неробочою. Про це він розповів на...
Олена Зеленська та дружина прем’єр-міністра Ізраїлю хочуть зняти фільм про Бабин Яр
Перша леді України Олена Зеленська зустрілась з дружиною прем’єр-міністр Ізраїлю Сарою Нетаньягу, яка разом з чоловіком прибула до Києва. Фотографії зустрічі Олена Зеленська опублікувала на...