В Україні подають у розшук на ухилянтів від мобілізації: адвокат розповів, чи законно це

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні з кожним місяців зростає кількість кримінальних справ щодо ухилянтів від мобілізації. Деяких громадян навіть оголошують у розшук. Адвокат Роман Симутін розповів, що внесення даних призовника про розшук до інформаційно-пошукової системи МВС "Армор" є незаконним.

В Україні подають у розшук на ухилянтів від мобілізації: адвокат розповів, чи законно це - today.ua

За словами правозахисника, станом на сьогоднішній день жодних правових підстав для затримання, а особливо для застосування сили та спецзасобів проти ухилянтів, у ТЦК немає.

"Які законні підстави для розшуку? Внесення даних призовника про розшук до інформаційно-пошукової системи МВС "Армор" — повна профанація. Уявіть, щоб хтось звернувся до поліції і попросив оголосити когось у розшук таким чином, як це зараз робиться. Йому відповіли б — ти хворий? Хочеш, щоб мене посадили? Де законні підстави? Давай постанову слідчого про розшук, ухвалу суду про затримання тощо", — каже Симутін.

Адвокат додав, що правоохоронці вносять до бази лише на підставі звернення ТЦК про доставку.

Популярні зараз

В Україні запровадять реєстр громадян, що активно здійснюють перекази коштів між картками: які будуть наслідки

Зеленський розповів, про що мовчав більше двох років: втрати України у війні могли бути значно меншими

ТОП-5 кросоверів до $10,000 з найбільш надійними двигунами

Путін готовий закінчити війну в Україні: російський диктатор назвав умови

За законом поліція має розшукувати лише тих ухилянтів, які справді відмовилися від своєї повістки, або просто не з'явилися в ТЦК, але не всіх підряд, чиї ПІБ впишуть у звернення про доставку.

Щодо затримань ухилянтів, то Роман Симутін зазначив, що і це незаконно. У разі незаконного затримання адвокат радить нічого не підписувати, не давати свої дані та "грати в мовчанку". А потім йти до прокуратури та писати заяву про незаконне затримання та позбавлення волі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Навіть працівники поліції не мають достатніх повноважень вас затримати за статтями 210 або 210-1 КУпАП. Зазначені статті не несуть загрози для оточуючих і не потребують негайного припинення правопорушення шляхом вашого затримання, застосування фізичної сили та доставки до відділення", - стверджує адвокат.

Раніше повідомлялося, хто із призовників має право служити за місцем проживання.