В Україні почнуть перевіряти пенсіонерів: як це вплине на виплату пенсій

У п'ятницю, 20 вересня, Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект про верифікацію пенсій та інших державних виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, фондів загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування. Передбачається, що Міністерство фінансів буде збирати та перевіряти достовірність інформації, на якій базувалося призначення соцвиплат. Потім за результатами перевірки міністерства будуть зроблені висновки щодо правомірності нарахування пенсій та інших виплат.

В Україні почнуть перевіряти пенсіонерів: як це вплине на виплату пенсій - today.ua

У документі наголошується, що перевірки не стосуватимуться особисто громадян, а тільки реєстрів. Не всі народні депутати позитивно поставилися до цього законопроекту. Деякі з них вважають, що закон буде використаний саме для того, щоб забрати субсидії у мільйонів українських сімей. Що стосується пенсіонерів, то від них, у разі ухвалення закону, будуть потребувати добровільну письмову згоду на перевірку. Якщо у нарахуваннях помітять якісь неточності, розмір пенсій можуть перерахувати.

"Подивіться, хто за цим законом буде приймати рішення — місцевий чиновник. Ось коли лівою рукою боремося з корупцією, а її правою знову узаконюємо. Мені здається, це хибний шлях", — зазначив представник "Європейської Солідарності" Артур Герасимов.

На даний час моніторинг пенсій, пільг, субсидій та інших соціальних виплат регулює Порядок № 136. Протягом 2018 року за результатами верифікації було повернуто до бюджету неправомірно призначених державних виплат на загальну суму понад 50 млн грн.

Раніше повідомлялося, що жінкам в Україні хочуть дозволити виходити на пенсію в 55 років за наявності 30-річного стажу та за умови звільнення з роботи.

ДЖЕРЕЛОfrom-ua.com