В Україні можуть заборонити видачу “швидких кредитів“: петиція на сайті президента набирає голоси

В Україні можуть заборони діяльність фінансових організацій, в яких можна одержати так званий "швидкий кредит". Відповідна електронна петиція за авторством Дмитра Гулого з'явилась на сайті президента Україні.

В Україні можуть заборонити видачу “швидких кредитів“: петиція на сайті президента набирає голоси - today.ua

Автор петиції мотивує свою пропозицію тим, що нині в Україні з'явилось немало фінансових організацій, які зваблюють людей швидкими кредитами. Ці кредити легко можна отримати в будь-яку пору дня і навіть ночі. Такі кредитори користуються важким матеріальним становищем, в якому перебуває  багато українців.

В Україні можуть заборонити видачу “швидких кредитів“: петиція на сайті президента набирає голоси

Деколи люди зовсім не знають, де позичити гроші, і як перебитися до зарплати, коли грошей катма. Тоді й стають у нагоді такі кредитори. Зазвичай вони не дуже ретельно вивчають кредитні історії позичальників і, якщо великих проблем із їхніми колишніми позичками кредитори не мали, то прохач може відразу отримати позичку.

Але, позичаючи гроші в таких кредиторів, люди потрапляють у боргову пастку. Адже зазвичай в таких фінансових установах дуже великі відсотки за користування кредитом, і вони ростуть із шаленою швидкістю. Тому людина, яка взяла в борг, має віддати значно більшу суму. А якщо вона не встигає це зробити, то потрапляє у ще більші борги. Зрештою позичальник має брати все нові й нові кредити, аби хоч якось покрити старі. Таким чином, людина втрапляє у боргову прірву, з якої дуже важко вибратись.

В Україні можуть заборонити видачу “швидких кредитів“: петиція на сайті президента набирає голоси

"Основним методом по вибиванню боргів є телефонний "тероризм". Жертвами телефонного "тероризму" від МФО та "колекторів" часто стають родичі, друзі, колеги позичальника, а подекуди навіть сторонні люди", - пише автор петиції.

Дмитро Гулий також пише, що компанії, які дають позичку, перетворюють життя неплатоспроможного позичальника на справжнє пекло. Траплялось навіть, що люди,  зацьковані колекторами, зводили рахунки з життям.

В Україні можуть заборонити видачу “швидких кредитів“: петиція на сайті президента набирає голоси

Проте, навіть якщо боржник, якому погрожують, звертається до поліції, то правоохоронці практично ніяк не реагують на такі заяви. Тому єдиний спосіб боротьби з такими фірмами – це їхня заборона, переконаний автор петиції.

Нагадаємо, петиція про відставку президента Зеленського через те, що він вчасно не задекларував доходи від продажу ОВДП за 9 днів набрала потрібну кількість голосів.

В українському небі з'явиться ще один лоукостер із Туреччини
У небі України з'явиться ще один турецький лоукостер. З 30 березня почне регулярні авіарейси з Києва в Анкару і назад компанія AnadoluJet, яка є лоуко...
Названо мобільні додатки, які найбільше розголошують дані своїх користувачів
Фахівці з кібербезпеки назвали кілька мобільних додатків, які розголошують найбільше даних про своїх користувачів. Лідером серед них виявився  Instagr...
У травні всіх споживачів переведуть на річний тариф на газ, проте плата за місячними тарифами може виявитися дешевшою
Вже з 1 травня всіх побутових споживачів за замовчуванням переведуть на річний тариф на газ. При цьому громадяни зможуть із нього перейти на місячний ...
Колишній глава “Укрзалізниці“ Войцех Бальчун буде в Україні добувати бурштин
Незабаром видобутком бурштину на Рівненщині займеться екс-глава “Укрзалізниці“ - польський рок-музикант Войцех Бальчун. Він є співвласником одного з б...
Оксана Марченко випустила свій перший фільм “Паломниця“
Оксана Марченко представила свій перший фільм в рамках авторського проекту “Паломниця“. З анонсованих 12 серій на офіційному YouTube-каналі телеведучо...